55 KPSS puanlı itfaiye eri alımı bay bayan şartları ve başvurusu

55 KPSS puanlı itfaiye eri alımı bay bayan şartları ve başvurusu

55 KPSS puanlı itfaiye eri alımı bay bayan başvuruları ve şartları kılavuz ile birlikte verilmiştir. Başvuru yapacak adaylar devlet memurluğu kadrosunda olan bu alıma nasıl başvuru yapabilecek? Başvuru şekli nasıl olacak?

Belediye Başkanlığı 55 KPSS puanlı bay bayan 2 itfaiye eri alımı ilanı yayınlanmış olup başvuru toplamaya devam edilmektedir. Bu kapsamda devlet memurluğu sayılan bu alımda şartlar neler olacak? Alım sözlü (mülakat) sınavı ile sonuçlandırılacaktır.

Belediye alımı ilk defa atanacak itfaiye eri istihdamında sözlü sınav da yapılacak. Devlet Personel Başkanlığı tarafından bu gece duyurulan alım ilanında belediyeye önce KPSS puanı sonra da sözlü sınav ile ilk defa itfaiye eri ataması yapılacak. Statü olarak sürekli kadrosunda istihdam edilecek.

Bükardi Belediye Başkanlığı Elazığ il sınırlarında bulunmaktadır. Yayımlanan itfaiye eri alımında başvurular kılavuzda istenilen belgeleriyle 6 Ocak 2020’den 10 Ocak 2020 Cuma günü saat 17.00’a kadar mesai saati olan 08:00-17:00 arasında şahsen başvuru ile müracaatlar alınacaktır.

Lisans düzeyinde eğitim veren fakültelerin herhangi birinden mezun olması ve en az B Sınıfı sürücü belgesi sahibi olması gerekmektedir. Bunun dışında 2018 yılı KPSS P3 lisans puan türünden en az 55 puan almış olma şart bulunmaktadır. Adaylara sunulan şartlardan biri de boy ve yaştır. Başvuru için erkek adayların en az 1.67 metre, kadın adayların en az 1.60 metre boyunda olması ve 30 yaşını doldurması gerekiyor.

Bükardi Belediyesi 2 itfaiye eri alımı kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum