1. HABERLER

  2. HABER

  3. 60 Bin Kamu Personeli Alımı Müjdesi, Bugün TBMM'ye Sunulacak
60 Bin Kamu Personeli Alımı Müjdesi, Bugün TBMM'ye Sunulacak

60 Bin Kamu Personeli Alımı Müjdesi, Bugün TBMM'ye Sunulacak

Bugün itibari ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunulacağı açıklanan 2020 yılı merkezi Yönetim Bütçe Kanunu teklifinin içinde 60 bin yeni kamu personeli alımı müjdesi yer aldı. Açıklamayı bizzat Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal yaptı.

A+A-

Türkiye’nin Bütçe konuları hakkında yapılan çalışmaların nihayete erdirildiği makam tarafında bugün itibari ile bir sonuç çalışması açıklaması yapıldı. Açıklama bizzat Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal tarafından deklare edildi. Açıklamadan kamu personeli alımı müjdesi çıktı.

2020 Yılında 60 Bin Yeni İstihdam

Bugün itibari ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM)sunulacağı ilan edilen 2020 yılı merkezi Yönetim Bütçe Kanunu teklifi içerisinde yeni sene ile ilgili olarak gerekli bütçe ve personel açığı hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Yapılan açıklamalara göre 2020 yılı merkezi Yönetim Bütçe Kanunu teklifi içerisinde yer alan rakamlara göre; “2020 yılında 60 bin yeni personel alımı öngörüldü” ibaresi eklendi ve akabinde “2020 bütçesinde, bütçe gelirleri 956,6 milyar lira, vergi gelirleri 784,6 milyar lira, bütçe açığı 138,9 milyar lira olarak öngörüldü” ibaresine yer verildi.

13077.jpg Sağlık Bakanlığı 17.689 Lise, Önlisans Lisans Mezun Sınavsız Atama Yayımlanmalı

Kamuya 88 Milyarlık Yatırım Müjdesi!

2020 yılı merkezi Yönetim Bütçe Kanun teklifinde yer alan bilgilerden bir diğer dikkat çeken nokta ulaştırma alanından sanayi çalışmalarına varana kadar önemli üretim mekanizmaları dahilinde kamu yardımı planladığı noktası oldu.

Eğitimden sağlığa kadar her alanı kapsayan ve kamu ihtiyacı olarak tespit edilen giderler ve destekler için Naci Ağbal’ın açıklamalarına göre 2020 yılında kamuya 88,5 milyar değerinden fon ayrılacağı ilan edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum