1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 60 Lira İle 500 Lira Arasında Burs Başvuru Şartları
60 Lira İle 500 Lira Arasında Burs Başvuru Şartları

60 Lira İle 500 Lira Arasında Burs Başvuru Şartları

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde burs verilecektir. 60 lira, 250 lira ve 500 lira arasında burs başvuru şartları nelerdir?

A+A-

60 lira ile 500 lira arasında değişen oranlarda burs başvuru şartları verildi. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından maddi durumu kısıtlı olan öğrencilere burs sağlanıyor. 2019-2020 eğitim öğretim dönemi için burs duyurusu yayımlandı. Duyuruda başvuru şartları ile başvuru tarihlerine yer verildi.

İlk ve Ortaöğretim öğrencileri 9 Eylül 2019 ile 9 Ekim 2019 tarihleri arasında başvuru yapacaktır. Başvuru için 1 ay tanındığı için öğrenciler bu tarihi kaçırmamalıdır. Yükseköğrenim öğrencisi olan lisans ve önlisans öğrencileri için başvuru tarihleri 15 Eylül ile 30 Ekim arasıdır. Yabancı uyruklu olan öğrenciler de bu tarihlerde başvuru yapabilecektir.

Başvuru Şartları

Yayınlanan duyuruda bursun hangi tür öğrencilere çıkacağına ilişkin bilgiler de yer aldı. Yapılan inceleme ile maddi durumu yetersiz olan öğrencilere burs verilecektir.  Anne ve babası hayatta olmayan öğrencilere öncelik tanınacaktır. Burslara ilişkin tüm süreç yönetmeliğe uygun olarak sürdürülecektir. Bu burs resmi olarak verilen bir burs olduğu için VGM dışındaki bilgilere ve duyumlara itibar edilmemelidir. Öğrenciler tüm gelişmeleri resmi kanallardan takip etmelidir. Başvuru yapan öğrenciler gelişmeleri vgm.com.tr adresinden takip edebilecektir.

Ne Kadar Burs Verilecek?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2019-2020 eğitim dönemi için verilecek olan burs miktarı açıklanmamıştır. Ancak geçtiğimiz eğitim döneminde aylık 60 lira, 250 lira ve 500 lira burs verilmişti. Bu burs 8 ay boyunca verilmektedir. Bu yıl rakam farklı olarak (yükseliş yönünde) ödenecektir.

Başvuruların alınması Ekim sonunda bitecektir. Sonuçların açıklanması ve burs bağlanması Kasım ayında gerçekleşecektir. Kasım ayında ilk burs ödenecek ve Ekim ayını da kapsayacak şekilde 2 aylık ödeme yapılacaktır. Bu burs Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayıyla sınırlı olacaktır. Okulların tatilde olduğu dönemde burs verilmeyecektir.

VGM’nin verdiği karşılıksız burs bir hibedir ve geri ödemesi yoktur. Yukarıda saydığımız düzeydeki her öğrenci başvuru yapabilecektir. Başvuru için başka bir şart bulunmamaktadır. Ancak ara sınıf öğrencilerinin başarısı da değerlendirmeye alınacaktır. Bu yüzden birinci sınıf ya da hazırlık sınıfı öğrencileri mutlaka başvuru yapmalıdır. Diğer öğrenciler ise şartları inceleyerek başvurularını oluşturabilir. Başvuru süresine dikkat edilmelidir.

Burs açıklama kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum