65 Yaş Üstü O Kişilere İstisna Getirildi

65 Yaş Üstü O Kişilere İstisna Getirildi

Valiliklere gönderilen 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağına istisnalar getirildi.

Vefa İletişim Grubu

Valiliklere gönderilen genelge ile 65 yaş ve üzerinin sokağa çıkması yasaklandı. Sokağa çıkan yaşlılara ise para cezası uygulanacağı belirtildi. Yasağın ilk gününde bazı kişilere bu cezai yaptırımlar uygulandı.

65 yaş üzerinde olmasına rağmen bazı kişilerin sokağa çıkmasına istisna getirildi. Bu istisnadan faydalanabilmek için kişilerin valilik veya kaymakamlıklara başvurması gerekiyor. Kamu hizmetinde kendisinden istifade edilecek personellere bu kapsamda izin verilecektir.

Ayrıca yalnız başına yaşayan ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamayan vatandaşlar için de devlet hizmet verecek. Bu kapsamda 155 ve 112 numaralı hatların aranması ile hizmet talep edilebilecektir. Bunun için kurulan veya iletişim grupları vatandaşların bu hizmetlerine karşılık verebilecek.

Yasağın uygulanması konusunda valiliklere büyük sorumluluk düşüyor. Zira en büyük risk grubu içerisinde bulunan yaşlıların kendilerine dikkat etmeleri gerekiyor. Aksi takdirde hastalığın daha fazla can alması söz konusu olacaktır.

İçişleri Bakanlığı geliştirdiği yazılım ile ihtiyaç sahibi yaşlıları da yakından takip edecek. Toplumsal olarak salgına karşın etkili tedbir alabilmek için tüm kurumlar çalışmaya devam ediyor. Bu konuda yaşanacak son gelişmeleri de sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Umarız ki salgın kısa bir süre içerisinde sona erer ve böylelikle normal yaşantıya dönülmesi mümkün olur. Bu konuda resmi kurumların uyarıları muhakkak dikkate alınmalıdır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.