1. HABERLER

  2. HABER

  3. 692 Sayılı KHK İle İhraç Edilen Memurlar
692 Sayılı KHK İle İhraç Edilen Memurlar

692 Sayılı KHK İle İhraç Edilen Memurlar

14 Temmuz 2017 tarihinde Resmi Gazete’de 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’ye göre görevine iade edilen memurlar ve görevinden ihraç edilen memurlar oldu. 692 sayılı KHK ile ihraç edilen memurların tam lis

A+A-

14 Temmuz 2017 tarihinde Resmi Gazete’de 692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname yayınlandı. Yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname ile görevine iade edilen ve görevinden ihraç edilen memurlar oldu.

Kanun Hükmünde Kararname ile görevlerinden ihraç edilen memurların; mahkumiyet kararı aranmaksızın memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları birime tekrar kabul edilmezler.

İhraç edilen memurların her türlü heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu gibi üyelikleri de sona ermiş olacaktır. Ayrıca bu memurların; silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilmektedir. Oturdukları kamuya ait binalardan (vakıf lojmanları, kamu konutları) on beş gün içerisinde tahliye edilirler.

İhraç edilen memurların daha önce bir unvanları varsa (büyükelçi, vali, müsteşar, kaymakam) ihraç edildikten sonra bu unvanları kullanamaz ve unvanların kendine sağladığı haklardan faydalanamazlar.

692 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Türk Silahlı Kuvvetleri emekli personellerinden rütbesi alınan personeller de yer almaktadır. Daha önceki Kanun Hükmünde Kararnamesi’yle beraber görevinden uzaklaştırılan bazı memurlar da 692 sayılı KHK ile görevlerine iade edilmiştir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.