8 Ağustos Resmi Gazete Atama Kararları Yayımlandı

8 Ağustos Resmi Gazete Atama Kararları Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı imzası ile onaylanan ve resmi gazete aracılığı ile kamuoyunun bilgisine sunulan atama kararları yayımlandı.

Kamuda birçok görev ve pozisyonda, hizmetli personel ve rütbeli kamu görevlisi kapsamında görev değişiklikleri ve yeni yapılacak olan atama kararları yayımlanmaya devam ederken, Resmi Gazete bugün imzalı kararları da duyurdu.

6 Farklı Birimde Yüzlerce Atama Kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ve çalışmaları ile neticeye vardırılan kamu görevlileri atama kararlarına ilişkin 6 farklı kamu biriminde yüzlerce personeli ve kamu hizmetlisini kapsayan atama kararları kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında, Tarım ve Orman Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı; Mülki İdare Amirliği alanlarında yapılan atamaların sayısı yüzlerce kişiyi kapsadı.

Adli Tıp Kurumu Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine Doç. Dr. Adem KARBUZ atanırken, Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Tıbbi Patoloji Üyeliğine Doç. Dr. Ferah KARAYEL ve Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine Uzm. Dr. Emre ÇIRAKOĞLU’nun atandığı ilan edildi.

Ayrıca Adli Tıp Kurumuna; Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Anesteziyoloji ve Reanimasyon Üyeliğine, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman EKİNCİ, Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Nöroloji Üyeliğine, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ayhan KOKSAL, Üçüncü Adli Tıp İhtisas Kurulu Tıbbi Onkoloji Üyeliğine, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Senem KARABULUT, Yedinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Üyeliğine, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oğuz ÇETİNKALE, Sekizinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Üyeliğine, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat ELEVLİ isimlerinin görev ile yetkilendirildiği açıklandı.

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı görevinde bulunan Uğur Salih UÇAR’ın , 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alındığı ilan edilirken; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığın bünyesinde açık bulunan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri uyarınca Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Genel Müdürlüğü I. Hukuk Müşaviri Süleyman ÖNEL atandığı bilgisi de ilan edilmektedir.

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde çalışmalarına devam eden Adana İ1 Tarım ve Orman Müdürü Muhammet Ali TEKİN’in 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alındığı ilan edilmektedir.

Ayrıca; Ticaret Bakanlığı bünyesinde mahsus olmak üzere; Marmara Bölge Müdürü Mehmet Nurettin TANIN, İç Anadolu Bölge Müdürü Özcan DÖNMEZ, Doğu Karadeniz Bölge Müdürü Aydın GÜLER, Uludağ Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Haşan EKEN, Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Ragibe COŞKUN’un da görevinden alındığı ilan edildi.

8 Ağusto 2019 Resmi Gazete Görevden Alma ve Atama Kararları uyarınca; 403 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildiği de kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.