81 İlde 300 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları Sona Eriyor

81 İlde 300 Kamu Personeli Alımı İnternet Başvuruları Sona Eriyor

Hazine ve Maliye Bakanlığına 300 kadrolu memur alımı kapsamında başvurular sona eriyor. 81 için kadrolu statüde kamu personeli alımı başvuru şartları, başvuru süreci bu haberimizde.

2021 yılı Ocak ayı kadrolu memur alımı başvuruları kapsamında Hazine ve Maliye Bakanlığı kadroları için 300 kadroya başvurular bu hafta içi itibarıyla tamamlanıyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı “Defterdarlık Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı”na başvuru yapmak ve son hafta itibarıyla başvurulara dair tüm şart ve süreci araştıran adaylar için gerekli tüm bilgileri bu haberimizde bulabilirsiniz.

300 Memur Alımı Başvuru Süreci

Hazine ve Maliye Bakanlığı 300 memur alımı başvuruları 29 Ocak 2021 tarihi saat 17.00’a kadar yapılabilecektir. Başvuru son haftasında sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz. Adaylar illerin yer aldığı listeden sadece BİR İL için tercih yapabileceklerdir. Başvurular Bakanlığın HMB internet sitesi üzerinden yapılabilecektir. Giriş sınavına hak kazananlar başvuru formunu daha sonra göndereceği için başvuru sırasında internet üzerinden ilgili formu imzalayıp saklamalarında fayda vardır.

Hazine 300 Memur Alımı Başvuru Genel Şartları

300 Defterdarlık Uzman Yardımcılığı giriş sınavına başvuracak adaylarda son başvuru tarihi itibarıyla şu şartları taşıması gerekmektedir: Başvuru için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda yer alan genel şartları taşıması gerekiyor. Yaş itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

Memur Alımı Başvuru Mezuniyet ve KPSS Şartı

En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler ile diğer fakültelerin veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki üniversitelerden mezun olmak gerekiyor. KPSS’den en az 70 şartı aranıyor.

Her ilin kontenjan sayısı ve atama yapılacak yerlere dair illerin ilçe isimlerine aşağıdaki "Başvuru Kılavuzu"nda yer alan tablolardan tek tek inceleyebilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.