1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. 81 Şehir 20 Bin 239 Devlet Memur Alımları 2018 Yılı
81 Şehir 20 Bin 239 Devlet Memur Alımları 2018 Yılı

81 Şehir 20 Bin 239 Devlet Memur Alımları 2018 Yılı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Devlet Memuru alım ilanları yayınlandı. Ülkemizde 81 Şehre toplam 20 Bin 239 Kamu Personeli alım ilanları devam etmektedir. Başvurular başlayacak veya başlamış ilanları sizlere sunuyoruz.

A+A-

Devlet dairelerine alınacak Kamu Personelleri için ilan yayınlayan 81 İl ve Kamu kurumları şöyle: Yüksek Seçim Kurulu 549 kişi ve Polis Akademisi Başkanlığı (POMEM) 10 Bin kişi alacaktır. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 155 kişi, Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 Bin kişi, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 kişi ve 2 Bin 500 engelli personel alımları tüm kamu kurumlarına olmak üzere toplam 20 Bin 239 kişi alınacaktır.

Yüksek seçim kurumu 549 memur için: Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi, sekreter, teknisyen, mühendis ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için öğrenim durumları şöyle: Lise veya dengi okul mezunu olmak, önlisans sekreterlik ve büro yönetimi bölüm yada programlarından mezun olmaları gerekmektedir. Teknisyen lise bilişim teknolojileri alanı ve dallarından veya elektrik-elektronik teknolojisi alanı ve dalları mezunu olmaları gerekmektedir. Mühendis için; lisans programlarından mühendislik bölümlerinden mezun olmak. İstatistikçi, Çözümleyici  ve Bilgisayar işletmeni için; fakülte ve yüksek okulların bilgisayar eğitimi veren bölüm ya da programlarından mezun olması şart.

Polis Akademisi 81 şehre 10 Bin Polis Alımı başvuru Şartları lisans mezunu (7.200) erkek, (800) kadın, önlisans mezunu (1.800) erkek, (200) kadın olmak üzere toplam (10.000) Polis alımı yapılacaktır. Bu ilana lisans ve önlisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Lisans mezunları için 2016 ve 2017 yıllarında yapılan KPSS puanları geçerli kabul edilirken en az 60 puan almış olmaları şartı bulunmaktadır. Önlisans mezunu olanlar için ise adayların en az 70 almaları gerekmektedir. Lisans ve önlisans bütün bölümler başvuru yapabilir. 18 yaşın gün almış ve 27 yaşını bitirmemiş adaylar başvuru yapabilir. Erkek adaylar için sadece silah altında bulunmamak şartı mevcuttur. POMEM Polis alım kılavuzu için tıklayınız.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ankara, Adana, Adıyaman, Bursa, Batman, İstanbul, İzmir, Mersin, Hatay, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Konya, Kocaeli, Diyarbakır, Malatya ve Mardin 155 memur alıyor. Sosyal Hizmet Merkezlerine Hizmet Aracısı, Tercüman, Çocuk Eğiticisi, Vaka Danışmanı, Psikolog ve Öğretmen olarak alınacaktır. Tercüman için Türkçe- Arapça ve Arapça- Türkçe çeviriyi yeterli derecede yapabiliyor olmak, En az lise mezunu olması şart. Hizmet Aracısı alımı için En az lise veya dengi okullardan mezun olması gerekmektedir. Psikolog için başvuru yapanlar üniversitelerin Psikoloji lisans bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir. Vaka Danışmanı pozisyonu için üniversitelerin Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans bölümü mezunları başvuru yapabilir. Çocuk Eğiticisi pozisyonu için lise ya da ön lisansın çocuk gelişimi bölüm mezunu olmaları gerekmektedir. Öğretmen pozisyonu için Eğitim Bilimleri fakültelerinden mezun olanlar ile Fen Edebiyat fakültelerinden mezuniyet şart. Aile Bakanlığı memur alım kılavuzu için tıklayınız.

Milli Savunma Bakanlığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 7 Bin personel için: Öğretmen, Mühendis, Pilot, Güverte ve Makine Subay alımları yapılacaktır. Öğretmen ve Mühendis alımlarına Bay ve Bayan alımları yapılacaktır. Makine ve Güverte alımlarına sadece erkek adaylar başvuru yapabiliyor. Pilot yetiştirilmek üzere alımlara Erkek adaylar başvuru yapabilir. Öğrenim durumları alım bölümlerine göre farklılıklar fazla olduğundan ilan kılavuzunda bulunmaktadır. Kamu Personeli Seçme sınavı 60 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilir. 18 ile 35 yaş arasında alımlar yapılacaktır.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Lise, Önlisans ve Lisans mezunu 40 Koruma Güvenlik Görevlisi, Veznedar, Ambar Memuru, Mütercim, Kimyager, Diyetisyen, Teknisyen, Tekniker ve mühendis alımları yayınladı. Alımlar Ankara, bursa, Van, İstanbul, mersin, Kocaeli, Edirne, Gaziantep, Şırnak, ağrı ve Diyarbakır olarak açıklanmıştır. Başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. KPSS 70 puanı olanlar başvuru yapabilir. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı 40 memur alım kılavuzu için tıklayınız. 

2 Bin 500 Engelli Kamu Personeli Alımları İlkokul ve Ortaokul düzeyinden 329 kişi, Ortaöğretim (lise) düzeyinden 540 kişi, Önlisans düzeyinden 531 kişi ve lisans düzeyinde Bin 100 kişi olmak üzere toplam 2 Bin 500 ülke genelinde 81 şehre ve tüm kamu kuruluşlarına alım yapılacaktır. ÖSYM tarafından başvuruları alınacak ilana son başvuru 16 Mart 2018 olarak açıklanmıştır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.