9 Temmuz 2020 Resmi Gazete Atama Kararları İlan Edildi

9 Temmuz 2020 Resmi Gazete Atama Kararları İlan Edildi

Kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli mevkilerinde kamu hizmeti vereye devam eden nitelikli personellerin atamalarına ve görevden alınmalarına ilişkin yeni karar Resmi Gazeteden yayımlandı. İşte 9 Temmuz 2020 atama kararları.

Türkiye genelinde kamu kurum ve kuruluşlarının çeşitli kademelerinde üst düzey yönetici ve nitelikli görev sahibi olan personeller için yeni kararlar alınmaya devam ediyor. Temmuz ayı atama karaları resmen ilan ediliyor.

9 Temmuz 2020 Atama Kararları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile onaylanan atama kararlarında yer alan bilgilere göre; toplamda 10 kamu kurumunda farklı birimlerde görev değişikliği ve atama kararı alındığı beyan edildi.

Atama Merkezleri

Bugün itibari ile Resmi Gazeteden yayımlanarak yürürlüğe giren atama kararlarında yer alan bilgilere göre; Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğü; Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü; Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü; Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü; Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğü; Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü; Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü ve ayrıca Türk Patent ve Marka Kurumu dahilinde atama kararları alındı.

Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan KARASU görevden alınırken; Yönetim Kurulu Üyeliğine İlyas TUFAN atandı. Sosyal Güvenlik Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Murat CANGÜL görevden alınırken; Yönetim Kurulu Üyeliğine Celal ettin SIVACI atandı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Genel Müdürlüğünde  Yönetim Kurulu Üyeliği görevine  Mehmet Ali KAYA atanırken; Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Halil İbrahim AZAL atandı.

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü atamalarında Uğur SANCARBABA Yönetim Kurulu Üyeliğine atanırken; Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğünde  Soner KORKMAZ, Türkiye Elektromekanik Sanayi A.Ş. Genel Müdürlüğüne ise  Hakkı KARATAŞ’ın atandığı bilgisi ilan edildi.

Yönetim Kurulu Üyeliği bazında yer alan bir diğer atama kararı Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü dahilinde yapılırken ilgili görev için Abdullah BAYAZIT’ın atandığı ilan edildi.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Muhammet Hüseyin BİLGİÇOĞLU atanırken; Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliğine ise  Faruk ÇAKMAK’ın atandığı ilan edildi.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.