Açıköğretim Yaz Okulu Başvuru Süreleri Uzatıldı

Açıköğretim Yaz Okulu Başvuru Süreleri Uzatıldı

Anadolu Üniversitesi Rektörü olarak görev yapan Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımla yaz okulu kayıt sürelerinin uzatıldığını duyurdu.

Yoğun Talep Nedeniyle Uzatıldı
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim fakültesinde kayıtlı öğrencilerin sayısı her geçen gün artıyor. Öğrenci sayısı arttıkça yaz okuluna olan talepler de artıyor. Bu talepler üzerine İktisat ve İşletme fakültelerinde yaz okulu almak isteyen öğrenciler için yaz okulu kayıt süreleri 5 Temmuza kadar uzatıldı.

Mezun durumunda olan öğrencilerden 3 ders sınavı hakkı olanlar da yaz okuluna kayıt yaptırabilecek. Ancak bu durumda yaz okulu ile 3 ders sınavı arasında tercih yapmaları gerekmektedir. Yaz okulunda hem üst hem de alt dönemden dersler alınabiliyor. Toplamda 5 dersin sınavına girilebilmektedir. Ancak 3 ders sınavında sadece 3 derse ait sınavlara girilebiliyor. 

Genel not ortalaması 2’nin altında olan öğrenciler DD, DC ya da CC ile şartlı geçtikleri dersleri de yaz okulunda alabilecek ve bu sayede ortalamalarını yükseltme imkanı elde edebilecekler. Hem 3 ders sınavı hem de yaz okulu arasında tercih yapacak öğrenciler için son tarihin 1 Temmuz 2019 olduğunu da ifade edelim. 1 Temmuz sabah saat 09.00 itibariyle başvurular sona erecek. Bu durumda olanların biran evvel kararlarını vermesi gerekmektedir. Aksi takdirde her iki haktan da mahrum kalmaları söz konusu olabilecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.