1. HABERLER

  2. HABER

  3. Adalet Bakanı Bozdağ'dan FETÖ/PDY Uyarısı
Adalet Bakanı Bozdağ'dan FETÖ/PDY Uyarısı

Adalet Bakanı Bozdağ'dan FETÖ/PDY Uyarısı

Adalet Bakanlığından yapılan duyuruya göre FETÖ/PDY örgütünün içinde olmayıp sanki örgütün içerisindeymiş gibi kılıcını alan BİMER’ ve Savcılıklar eliyle veya Televizyon, Gazete, Dergi veya Sosyal Medya ile çarpıtanların…

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ gündeme bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. Bakan Bozdağ Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezinde Savcı ve Hakim adayları kura çekme töreninde konuşma yaparak bu çarpıklığı sıraladı.

Bakan Bozdağ yargının bağımsızlığı ve adil yargılamaların ortada olduğu ve bu kararların sadece siz hakimler ve savcılar eliyle yapıldığını bilmektesiniz. Hakimler ve Savcılar Anayasa ve yasaların koymuş olduğu kanunlar çerçevesinde adil yargılamada bulunurlar.

Hakimler ve Savcılarda nihayetinde bir insandır. Bu insanı özellikleri adil yargılamanın veya hukuk devleti ilkesinin önüne geçmemelidir. Nitekim hakimlerimizin ve savcılarımızın da siyasi görüşü mutlaka bulunmaktadır. Ancak bazı kendini bilmez mesnetsiz insanlar Şahsıma Bakanlığımıza, hakimimize ve savcılarımıza iftiralar, yalanlar ve hakaretler ederek, Yargının bağımsızlığına gölge düşürmek istemektedirler. Dikkat edilmesi gereken hususları sayan Bakan Bozdağ şunları ilave etti.

Yargıyı yıpratmak adına 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında seyreden FETÖ/PDY örgütüne tazimde bulunmuş iş dünyası, memurlar, iş adamaları, fabrikatörler, sanat ve medya gibi kuruluşlardan yükselen sesleri duyuyoruz. Bu seslerin ortak akıldan çıktığı apaçık belli olduğu halde yargıyı çıkmaza sürüklemek ve zayıflatma çabalarından başka bir şey olmadığını görmekteyiz. Adalet Bakanı Bozdağ bundan sonra hangi adımı atacağınızı veya nasıl bir iddianame hazırlayacağınızı maalesef gazete manşetlerinde veya haber bültenlerinde görmekteyiz.

17-25 Aralıkta bir savcının mit tırlarını durdurması ile patlak veren ve şeytanın görünen yüzü ortaya çıkınca biz devletimizin yanındayız, diyerekten FETÖ/PDY örgütünün gazete ve televizyon kanallarında boy gösteren yazarlar, analistler, darbe severler, medyacılar, aydınları gördünüz diyen Bakan Bozdağ bunları 15 Temmuz sonrası içimizden temizlemeye başladığımız anda bakıyoruz ki, bir birlerini suçlamışlar bunlar FETÖCÜ diyerekten kendilerini aklama gayreti içerisinde olduğu gibi görsel medyada boy göstererek hakimlerimizi ve savcılarımızı etki altına almaya çalışmaktadırlar. Bakan Bozdağ siz hakim ve savcı adaylarından istirhamım sosyal medya veya görsel medya politik yayınları raflarınızdan kaldırmanız ve takip etmemeniz. Çünkü o kadar acziyetle yazıyorlar ki insanın kanı donuyor.

Buradan Milletime sesleniyorum diyen Adalet Bakanı Bozdağ hiçbir şekilde vicdanları yaralayacak bir masumu FETÖ/PDY örgütü gibi tanıtan kimse affedilmeyecek. Çünkü ilk FETÖ/PDY örgütünü yargı kendi içerisinde temizlemiş ve sonrasında kamu kurum ve kuruluşlara, akabinde iş adamlarına, özel eğitim kurumlarına vb, kişi ve kişileri örgüt bağlantısı sabit olanlar alınarak gerekli cezalar verilmekte. Kimsenin kuşkusu olmasın.

Adalet Bakanı bugüne kadar FETÖ/PDY örgütüne 149 Bin 835 soruşturma açıldığını ve bu soruşturmalar neticesinde 48 Bin 635 örgüte bağlı kişi veya kişilerin tutuklandığını buradan kamuya saygı ile duyururuz. Haksızlığa uğradıklarını hissedenlerin ise yakın zaman diliminde OHAL komisyonuna itiraz edebileceğini aktardı. Hiçbir memurumuzun veya vatandaşımızın bu tip örgütlerden haksız yere zarar görmesini istemeyiz, dedi.

Bu FETÖ/PDY örgütü öyle bir örgüt ki, şeytan eline su dökemez. Çünkü öyle sinsi plan ve projeler hazırlıyorlar ki, aklın durduğu yer. Bu örgüt sizden biriymiş gibi görünür fakat asıl hedefleri ağa babaları olan papaza veya diğer dış mihraklara hizmet etmektedir. Siz değerli hakim ve savcı adaylarımıza başta olmak üzere Türk Milletine bu uyarıma kulak verin denildi. Bakan Bozdağ haksızlık veya hukuksuzluğa mahal vermeyeceğiniz inancında 80 Milyon Türk Milleti vardır, dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.