1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı 41 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor
Adalet Bakanlığı 41 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

Adalet Bakanlığı 41 Memur Alımı Başvuruları Başlıyor

Adalet Bakanlığı Merkez Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığında görevlendirmek üzere 41 sözleşmeli bilişim personeli ve çözümleyici alımı yapacak. Başvurular yarın (22 Ocak 2018) başlıyor. Son başvuru tarihi 31 Ocak 2018 dir.

A+A-

Adalet Bakanlığı Bakanlık Merkezi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı emrinde istihdam edilmek üzere 21 Sözleşmeli Bilişim personeli ve 20 çözümleyici alımı başvuruları 22 ocakta başlıyor.

Genel Şartlar: 657 Sayılı devlet Memurluğu Kanunu 48. maddedeki genel şartları taşımak, 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı; Lisans mezunu olmak şartıyla, 2016 Yılında Yapılan KPSS P3 puanının yüzde yetmişi ile YDS sınavının yüzde 30 toplanarak en yüksek puana ulaşan kadro adedinin 10 katı aday listeye girecek. KPSS puanı olmaya yada beyan etmeyen adayların KPSS puanı 70 olarak dikkate alınacaktır. İstene diğer mesleki beceri ve tecrübelere sahip olmak şartları aranmaktadır. Detaylı bilgi kılavuzda belirtilmektedir.

Çözümleyici alımı; Adalet Bakanlığı 657 Devlet memurluğu kanunu 4/B maddesi uyarınca 20 çözümleyici alımı yapacak 2016 yılında yapılan KPSS P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak. Adaylar KPSS puanına göre sıralanmak üzere talep edilen kadro adedinin 10 katı aday sözlü sınava tabi tutulacaktır. Yabancı dil sınavında (YDS) en az D seviyesinde puan almış olmak. Bilgi işlem konusunda en bir yıl tecrübe sahibi olmak. İstenene diğer mesleki bilgi ve becerilere sahip olmak. İlanla ilgili detaylı bilgi kılavuzda belirtilmektedir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar 22 ocak 20118 tarihinden itibaren Başvuru formu ve diğer belgeler ile birlikte Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne şahsen veya son başvuru tarihine kadar adreste olmak şartı ile posta yolu ile başvuru yapılabilir. Son başvuru tarihi 31 Ocak 2018 tarihidir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler