Adalet Bakanlığı 5 Bin Kişilik İlan Başvuru Ekranı 6 Eylül’e Kadar Uzatıldı

Adalet Bakanlığı 5 Bin Kişilik İlan Başvuru Ekranı 6 Eylül’e Kadar Uzatıldı

Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen 5 bin kişilik ilan başvuruları 6 Eylül 2019 tarihine kadar uzatıldı. Adalet Bakanlığı başvuru ekranı açık olacak.

Adalet Bakanlığı tarafından ilan edilen arabuluculuk için başvurular 6 Eylül 2019 tarihi bitimine kadar uzatıldı. Adaylar için başvuru ekranı açık olacaktır. Başvuru ekranı ve ilan kılavuzu sayfa sonunda adaylar için verilmiştir.

Adalet Bakanlığı Duyurusu;

Genel Müdürlük 2.08.2019 tarihli “2019 Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Sınav” ilanı ile sınav başvurularının 19 Ağustos 2019 ile 2 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacağı ilan edilmiş olup, sınav başvurularının yoğunluğu nedeniyle son başvuru tarihi 6 Eylül 2019 tarihi saat 23.59’a kadar uzatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Kamu personeli adayı için her kurum ve kuruluşun kendi içerisinde devam ettiği mesleki devamlılık ve unvan kazanımı hakkında gerçekleştirilen ve merkezi usul ile tamamlanan sınavlara dair başvuru süreçleri devam ediyor.

Başvurular arabuluculuk sınavı için yapacak olan adayların, kişisel bilgilerini girerek online platformda süreci tamamlamaları gerekmektedir. Başvurularını yapmak isteyen adaylar e-devlet şifreleri veya elektronik imzaları ile UYAP Arabulucu Portalı vasıtası ile başvurularını tamamlayabileceklerdir.

Genel başvuru şartları; Türk vatandaşı olmak. Hukuk fakültesinden mezun olmak veya yabancı bir hukuk fakültesini bitirip de Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarı belgesi almış bulunmak. Tam ehliyetli olması gerekmektedir. Hüküm giymemiş olmak. Mesleğinde en az beş yıllık kıdeme sahip olmak. Arabuluculuk eğitimini tamamlamış olmak.

İstihdam kontenjanları; yayımlanan rakamlara göre ilgili sınavlardan başarılı olan 5 bin kişi arabulucu olarak görev yapacak. Başvurular için son tarih 6 Eylül olarak ilan edildi.

Başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.