1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı 78 Bilişim Personeli Alımı Son Günü
Adalet Bakanlığı 78 Bilişim Personeli Alımı Son Günü

Adalet Bakanlığı 78 Bilişim Personeli Alımı Son Günü

Adalet Bakanlığı yakın zamanda yapmış olduğu açıklamada 78 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan ilanın Devlet Personel Başkanlığı resmi adresinde yayınlanması ile başvuru yapmayı düşünenler alım konusunda detayla

A+A-

Adalet Bakanlığı sözleşmeli kamu personel alımı hakkında beklenen duyuru gerçekleştirildi. Yayınlanan açıklamaya göre, Adalet Bakanlığı bünyesinde 78 sözleşmeli bilişim personeli alımı yapıyor. 

Başvurular Ne Zaman Yapılacak?
Adalet bakanlığı tarafından duyurulan personel alımları 23 Eylül - 7 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak. Adayların başvuru tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Merkez Teşkilât Şube Müdürlüğüne şahsen ya da posta ile başvuru formunu doldurarak göndermesi gerekiyor.

Başvuru Şartları: Güvenlik soruşturması sonucu olumlu yanıt almak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde ki tüm şartları taşımak, KPSSP3 puan türünden en az 70 ve daha yukarı puan almış olmak.

Özel Şartlar Bakanlık tarafından ilan edilen bilişim personeli alımı için belirtilen branşlarda Yükseköğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlarda başvuru gerçekleştirebilir. Tablo başvuru kılavuzunda yer almaktadır.

Hangi Belgeler İsteniyor 
Başvuru yapmak isteyenler bakanlık tarafından sunulan formu kullanacaktır. Öğrenim belgesinin ya da geçici mezuniyet belgesinin onaylı belgesi, Fotoğraflı özgeçmiş, Erkek adaylar için askerlik durum durumu, 2018-KPSS sonuç belgesi, Güvenlik Soruşturması Formu, Sağlık açısından engeli bulunmadığına dair belge.

Başvuru Şekli
Başvurular 23 Eylül - 7 Ekim 2019 tarihinde mesai saati bitiminde tamamlanacaktır. Pota ile göndermede yaşanan gecikmeler ve diğer sebeplerle bu tarihten sonra başvurular kabul edilmeyecektir. Adaylar; bu ilânda belirtilen branşlardan sadece bir tanesi başvuru gerçekleştirecektir. Birden fazla tercih yapanlar ile başvuru formunda tercih bölümünü boş bırakanların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Sözlü Sınav Nasıl Yapılacak?
Sözlü sınava katılmaya hak kazananlar kişiler sınav yeri ve tarihi Bakanlık tarafından açıklanacaktır. Sınavın şekli ve konuları; Mesleki bilgi konuları 40, Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi 20, Genel kültür soruları 20, Konuyu kavrama ve ifade yeteneği 20, puan olmak üzere; 100 puan üzerinden sınav değerlendirmesi yapılacaktır.

Yapılan sınav sonucunda başarılı olanlar Adalet Bakanlığı bünyesinde görev alacaktır. Başvuru kılavuzuna ulaşmak için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.