1. HABERLER

  2. PERSONEL ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı 8 Şehirde Tercüman ve Bilirkişi Alımı
Adalet Bakanlığı 8 Şehirde Tercüman ve Bilirkişi Alımı

Adalet Bakanlığı 8 Şehirde Tercüman ve Bilirkişi Alımı

Adalet Bakanlığı 8 Şehir için yayınladığı 13 farklı ilanlar ile kamu kurumlarında kamu personeli olarak tercüman, mütercim ve bilirkişi olarak görevlendirilmek üzere ilana çıktı. Tercüman olmak isteyenler için şartlar nelerdir?

A+A-

Adalet Bakanlığı 13 farklı ilan ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 8 Şehir için kamu personeli olarak görev almak isteyenler için mütercim, tercüman ve bilirkişi alım ilanına çıktı. Yayınlanan ilana göre Tekirdağ, Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Sivas, İstanbul, Antalya ve Diyarbakır şehirlerine alım gerçekleştiriliyor.

Adaylar için şartlar; en az ilkokul mezunu olması, 18 yaşından gün almış olması ve başka bir komisyonca görevlendirilmemiş olması gerekmektedir. Başvuracak adaylar ilana çıkan şehirde bulunan Adliye Sarayı üzerinden şahsen dilekçe ile başvuru yapması gerekmektedir.

Başvuru Yeri: Tercüman olarak listeye kaydolmak isteyenler komisyona veya buralara gönderilmek üzere mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına bir dilekçeyle şahsen başvurur. Mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına verilen belgeler UYAP üzerinden ilgili komisyona gönderilir. Belgelerin asılları veya mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarınca tasdik edilen örnekleri ayrıca ilgili komisyona ulaştırılır.

Başvuru tarihleri şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Başvuru ilanına son tarih olarak 16 Ekim 2018 olarak yayınlanmıştır. Başvuru dilekçesinde ayrıca Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası ile banka hesap bilgilerinin (İBAN no) bildirilmesi gerekir.

Adalet Bakanlığına başvuru; TC Kimlik numarası beyanı olması gerekmektedir. Adrese dayalı nüfus kayıt örneği. Tercüman olmak istediği dil veya diller ile işaret diline ilişkin diploma, ruhsatname, sertifika gibi belgelerin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği, böyle bir belgenin olmaması durumunda tercümanlık faaliyetine yerine getirecek derecede dil bildiğinin yazılı olarak beyanı olması gerekmektedir. İki adet vesikalık fotoğraf olması gerekmektedir. Mezuniyet durumunu gösterir belgenin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği şart. Adli Sicil Kaydı sunulacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum