1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Adalet Bakanlığı Çalışanları 2018 Maaşları ve 2019 Maaşları
Adalet Bakanlığı Çalışanları 2018 Maaşları ve 2019 Maaşları

Adalet Bakanlığı Çalışanları 2018 Maaşları ve 2019 Maaşları

Ülkemizin en büyük bakanlıklarından olan Adalet Bakanlığı bünyesinde çalışan personellerin 2018 yılı maaş ve özlük haklarını sizler için derledik. 2019 maaşları gelecek zamlar ilave edilerek yapılabilir.

A+A-

Adalet Bakanlığı 2018 yılı itibari ile bünyesinde en çok personel barındıran bakanlıklardan biri olarak dikkat çekiyor. Her yıl on binlerce insan Adalet Bakanlığı bünyesindeki kurumlarda memur olmak için yoğun bir çaba harcıyor. Bu anlamda insanların en çok merak ettiği konuların başında Adalet Bakanlığı bünyesinde 2018 yılı içinde hangi kurumda hangi kurumda kimin ne kadar maaş aldığı ve sahip olduğu özlük hakları geliyor.

Adalet bakanlığı personel istihdam politikası gereği yaklaşık 8 yıldır kadrolu personel alımı yapmaz iken istihdam ettiği personelleri 4/B personel yani sözleşmeli personel kadrosunda istihdam ediyor. Bu anlamda kadrolu ve sözleşmeli personeller arasında maaş ve özlük hakkı farkları bulunuyor.

2018 Yılı Adalet Bakanlı Personel Maaşları Listesi; Adalet bakanlığı bünyesinde çalışan personellerin 2018 yılı memur maaşları ise şu şekildedir;

İcra Katibi maaşı 2.874 TL,

Zabıt Katibi maaşı 2.874 TL,

Avukat maaşı 4.130 TL,

Psikolog maaşı 3.770 TL,

Mübaşir maaşı 2.860 TL,

Şoför maaşı 2.865 TL,

İnfaz Koruma Memuru maaşı 3.220 TL durumundadır.

Yukarıda belirtilen maaşlar bekar, lisans mezunu ve yabancı dil tazminatı almayan personellere göre hesaplanan maaşlardır. Bu anlamda bu hususlarda farklılık olan personellerin maaşları da değişiyor. 2019 yılı için enflasyon farkı ve Ocak zammı ile maaşlara ortalama yüzde 10 civarında daha zam geleceği tahmin ediliyor.

Adalet Bakanlığı Personellerinin Ek Ücretleri; İcra katibi ve avukat kadrolarında görev yapan personellerin maaşlarına ek olarak görevleri esnasında ek gelirleri de olabilmektedir. İcra katibi olarak çalışanlar hacze çıktıkları zaman yolluk alma hakları yer alıyor.

Ülkemizde çalışma yoğunluğu ve şartları itibariyle icra daireleri çok yoğun ve stresli çalışma şartlarına sahiptir. Ülkemizde haciz işlemleri çok fazla çalışan personel sayısını yetersiz olmasından dolayı bu personeller için iş yoğunluğu oldukça fazla oluyor. 2018 yılı bütçe cetveline göre günlük yolluk ücreti 32 TL olarak belirlenmiştir.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum