Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı CTE 171 Memur Alımı Başvuruları Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanında çeşitli kadrolarda istihdam etmek üzere 171 memur alımı yapılacağı açıklandı.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, yayınladığı personel alımı ilanında psikolog, sosyal çalışmacı, öğretmen ve veteriner hekim kadrolarında istihdam etmek üzere toplamda 171 memur alımı yapacağını açıkladı.

Başvuru yapmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 7 Ağustos 2019 tarihine kadar herhangi bir Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılığı bilgi işlem müdürlükleri üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adaylarda aranan genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az 18 yaşında olmak, görevini devamlı yapmasına engel herhangi bir sağlık problemi bulunmamak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, anayasal düzenin işleyişine karşı herhangi bir suç işlememiş olmak olarak belirtilmiştir.

Psikolog alımında adayların dört yıllık eğitim veren üniversitelerin psikoloji bölümünden mezun olması, sosyal çalışmacı alımında sosyal hizmetler bölümünden mezun olması, veteriner hekim alımında veteriner hekimliği lisans programından mezun olması gerekmektedir.

Öğretmen alımı için adayların Milli Eğitim Bakanlığı bağlı eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlardan mezun olmaları ve pedagojik formasyon belgesi bulunması gerekmektedir. Adaylarda aranan sınav şartı 2018 KPSSP3 puan türüne sahip olmak olarak belirtilmiştir.

Adalet Bakanlığı CTE 171 memur alımı ilan metninin tamamına ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.