1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı CTE 300 İdare Memuru Öğrencisi Alım İlanı
Adalet Bakanlığı CTE 300 İdare Memuru Öğrencisi Alım İlanı

Adalet Bakanlığı CTE 300 İdare Memuru Öğrencisi Alım İlanı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) tarafından 30 Temmuz 2019 tarihinde Resmi Gazete’de duyuru ile 300 idare memuru öğrencisi alım ilanı yayımladı.

A+A-

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 30 Temmuz 2019 Resmi Gazete ile duyurusunu yaptığı 300 idare memuru alım ilanı yayımladı. Adalet Bakanlığı CTE idare memuru alımı için başvuru şekli ve şartları nasıl olacak?

Başvurular; 19 Ağustos 2019 tarihinde başlayıp 02 Eylül 2019 tarihi mesai saati bitimine kadar Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına bizzat yapılacak, posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 02 Eylül 2019 itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (22/07/1983 ve sonrası doğumlu olanlar).

Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.).

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

2018 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak.

Başvuruda istenecek belgeler; Başvuru Formu.

Adlî sicil ve arşiv kaydının bulunmadığına dair beyanı.

Öğrenim durumlarını gösteren belgenin noter onaylı sureti ya da ilgili kurumunca verilen onaylı örneği.

2018 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünü gösterir sınav sonuç belgesinin çıktısı.

Son altı ay içinde çekilmiş iki adet biyometrik fotoğraf (6x9).

Fotoğraflı özgeçmiş.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlık numarası bulunan fotoğraflı kimlik belgesi fotokopisi.

Kamu kurumlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak görev yapmış olanlardan görev yaptıkları kurumdan alacakları hizmet belgesi.

Sınav başvuru tarihi itibarıyla güncel askerlik durum belgesi (askerliği tecilli olanlardan tecilli olduğuna dair belge, askerliği yapmış olanlardan terhis olduğuna dair belge, askerlikten muaf olanlardan muafiyete ilişkin sağlık raporu veya muafiyet belgesi).

Adalet Bakanlığı CTE idare memuru alım ilan kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum