1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru Alımlarında Değişiklik
Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru Alımlarında Değişiklik

Adalet Bakanlığı CTE İnfaz Koruma Memuru Alımlarında Değişiklik

Adalet Bakanlığı CTE İnfaz koruma memuru alımlarında değişiklik yapıldı. 14 Mart 2019 Resmi Gazete’de değişiklik yönetmeliği yayınladı. Adaylarda ne değişiklik yapıldı işte detaylar.

A+A-

Adalet Bakanlığı CTE infaz koruma memuru İKM alımlarında 14 Mart 2019 Resmi Gazete yayınlaması ile yönetmelik değişikliği ilan edildi. Yönetmelik Değiştirildi; Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama ve Nakil Yönetmeliği değiştirilerek Resmi Gazete’de yayınlandı. Söz konusu değişiklikler ile birlikte artık infaz koruma memuru alımlarında yapılan mülakatlarda 10 kat yerine sadece 5 kat aday mülakata çağrılacak. Böylelikle puanı daha yüksek olan adayların alınması mümkün olacak.

Zira önceki uygulamada 10 kat içerisine giren adaylar arasında puanı çok düşük olanlar da bulunabiliyordu. İKM alımlarında diğer şartların aynı kaldığını da ifade etmek gerekir.

Bu değişikliğin yapılması ve Resmi Gazete’de yayınlanması yeni bir alım için hazırlık yapıldığı algısını oluşturdu. Adaylar ise merakla yeni alım için beklemeye başladılar.

Özlük Hakları İyileştirilmeli; İnfaz koruma memuru olarak görev yapan çalışanlar ise özlük haklarının düzeltilmesini talep ediyorlar. Maaşlarının düşük olduğunu ifade eden İKM personelleri aynı zamanda arada bir durumda olduklarından şikayet ediyorlar. Maaş verirken koruma personeli olarak değerlendirilmedikleri ancak sendika kurmaya geldiğinde koruma personeli oldukları ve sendika kuramayacakları ifade ediliyor.

Tüm gün boyunca ayakta çalışan İKM personelleri buna karşılık olarak çok düşük maaş aldıklarını da ifade ediyorlar. Öyle ki hayatlarının dahi tehlikede olduğu bir görev yapan İKM personelleri bunun karşılığının masa başı iş yapan bir memurla aynı maaşı almak olmaması gerektiğini ifade ediyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum
İlgili Haberler