Adalet Bakanlığı CTE Re’sen Atama Yapabilecek - CTE Resmi

Adalet Bakanlığı CTE Re’sen Atama Yapabilecek - CTE Resmi

Adalet Bakanlığı 24 Mayıs 2019 Resmi Gazete’de yayınlanan Yönetmelik Değişikliği ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü büyük değişiklik yapıldı. CTE İKM re’sen atama yapacak.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliğinin 15 nci maddesine ek cümle eklenmek suretiyle Adalet Bakanlığı tarafından resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik şöyle yayımlanmıştır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak tercihler nedeniyle boş alan kadrolara ilgili personelin tercihine bakılmaksızın re’sen atama yapılması kavramı getirildi. Yani ataması yapılan CTE İKM (infaz koruma memuru) tayin istemediği bir yere kurumca direk tayin yapılabilinecek.

İlgili yönetmeliğin maddesindeki eski şekli “Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda ise başarı puanı esas alınarak ilgili personelin atamaları yapılır.” Şeklinde iken buna ek cümle ile “Genel Müdürlükçe tercih alınması durumunda, başarı sıralaması esas alınarak ilgili personelin tercihlerine göre atamaları yapılır. Genel Müdürlükçe hizmet ve ihtiyaç durumu dikkate alınarak, tercihler nedeniyle boş kalan kadrolara, ilgili personelin tercihlerine bağlı kalınmaksızın re’sen atama yapılabilir.” şeklini aldı.

Görevde yükselme ve unvan değişikliği sebebiyle atamalarda genel müdürlük tarafından tercih alınması halinde tercihlere göre personel ataması yapılmaktaydı. Bundan sonra ise tercihler sebebiyle boş kalan yerlere personelin tercihlerine bağlı kalmadan resen atama yapılacağı anlaşılıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum