1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı CTE Ve Adli Tıp Kurumu 15 Bin Memur Alım Kadro Dağılımı
Adalet Bakanlığı CTE Ve Adli Tıp Kurumu 15 Bin Memur Alım Kadro Dağılımı

Adalet Bakanlığı CTE Ve Adli Tıp Kurumu 15 Bin Memur Alım Kadro Dağılımı

Adalet Bakanlığı 9 Mayıs 2018 de resmi duyuru ile 15 bin kamu personel alım dağılımını duyurdu. Alınacaklar Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkif evleri ve Adli Tıp Kurumu merkez ve taşra teşkilatına 24 farklı unvanda alım gerçekleşecektir.

A+A-

9 Mayıs 2018 tarihli Adalet Bakanlığı resmi duyuru ile 15 bin personel alımlarını hangi kuruma ve hangi unvanlarda alacağını açıkladı. Duyuruya göre 24 farklı unvanda alım gerçekleşecektir.

İşte alımı yapılacak kurumlar ve unvanlar.

Planlanan istihdam kapsamında infaz ve koruma memuru, zabıt katibi, icra katibi, mübaşir, psikolog, sosyal çalışmacı, ceza infaz kurumu katibi, sağlık memuru, teknisyen, şoför, mühendis, mütercim gibi 24 farklı alanda alım gerçekleştirilecek.

Buna göre; 2018 yılı içerisinde yaklaşık 15 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. İstihdamı sağlanacak personeller Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğü, Personel Genel Müdürlüğü taşra ve merkez teşkilatı, Adli Tıp Kurumu Başkanlığında görevlendirilecek.

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan duyuruya göre 2018 yılının sonuna kadar toplam 15 bin sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek. Bu personeller birbirinden farklı 24 kadroda istihdam edilecekler. Bu kadrolardan bazıları ise şoför, teknisyen, mübaşir, infaz ve koruma memuru, icra katibi, zabıt katibi, psikolog, mühendis ve sağlık memuru olarak açıklandı.

Hangi kadrodan ne kadar alım gerçekleştirileceği ise henüz bilinmiyor. Ancak çok kısa süre içerisinde ilanların yayınlanması beklenmektedir. Bu ilanlar yayınlandıktan sonra ise tüm hususlar netlik kazanacaktır.

Alım Şartları Neler?

Henüz ilanlar yayınlanmadığı için alım şartları ile ilgili herhangi bir açıklama yapmak mümkün değildir. Ancak genel olarak tüm ilanlarda aranan şartlara bakıldığında bu alımlarda KPSS sınavı, kamu haklarından mahrum olmama, TC vatandaşı olma, yaş şartı, eğitim şartı gibi genel şartlar yine istenecektir.

Adalet Bakanlığı personel alımları ile ilgili ilanların ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Ancak 2018 yılı sonuna kadar ilanların yayınlanması ve personel alımlarının başlaması beklenmektedir. Yayınlanan ilanlar ile ilgili detaylara sitemiz aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Adalet Bakanlığı’nın yanı sıra diğer Bakanlıkların da seçim öncesi alım yapacaklarının haberleri verildi. Dolayısıyla seçim öncesi bir ilan yayınlanması muhtemel olabilir.

Adalet Bakanlığı 2018 yılında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında 15 bin sözleşmeli personel alacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.