Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 276 Kamu Personeli Alımı Kılavuzu Yayımlandı

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 276 Kamu Personeli Alımı Kılavuzu Yayımlandı

Adalet Bakanlığı tarafından en az lise mezunu adaylar arasından 276 kamu personeli alımı kılavuzu 28 Haziran 2019 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı. Adalet Bakanlığı alımları 5 farklı unvanda gerçekleşecektir.

Adalet Bakanlığı tarafından beklenen kamu personeli alımı kılavuzu 28 Haziran 2019 tarihinde yayımlandı. Adalet Bakanlığı en az lise mezunu adaylar arasından 276 kamu personeli alımı gerçekleştiriyor. Bu ilanlarda Avukat, Sosyal Çalışmacı, Hizmetli, Psikolog ve İstatistikçi olarak alım gerçekleştiriliyor.

28 Haziran tarihli resmi ilan ile Adalet Bakanlığı bünyesine bakanlık merkez ve merkez atamalı taşra teşkilatında avukat, hizmetli, istatistikçi, psikolog ve sosyal çalışmacı pozisyonlarında 276 sözleşmeli kamu personeli alım ilanı yayınlandı.

Adalet Bakanlığı 276 personel alımında adayların tamamı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/b maddesi gereğince sözleşmeli olarak alınacak, adaylar 2018 KPSS B grubu puan sıralamasına konularak her bir unvan için alım sayısının 5 katı kadar aday bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yerleştirilecek.

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatına 8 Avukat kamu alımında adayların KPSSP3 puanına sahip olması ve Hukuk Fakültesi mezunu olması gerekmektedir. 40 kişi sözlü sınavına çağırılacak.

Merkez teşkilatına 37 Hizmetli alımında adayların KPSSP94, KPSSP93, KPSSP3 puanı olması ve en az lise mezunu olması gerekmektedir.

3 İstatistikçi için adayların KPSSP3 puanına sahip olması ve istatistik lisans mezunu olması gerekmektedir.

Taşra teşkilatı 45 hizmetli alımında adayların KPSSP94, KPSSP93, KPSSP3 puanı olması ve en az lise mezunu olması gerekmektedir.

98 Psikolog alımında adayların KPSSP3 puanı olması ve Psikoloji lisans mezunu olması gerekmektedir.

85 Sosyal Çalışmacı alımında adayların KPSSP3 puanı olması ve sosyal hizmetler veya sosyal hizmet lisans mezunu olması gerekmektedir.

Başvurular 05 Temmuz 2019 tarihinde başlayacak olup 19 Temmuz 2019 tarihi mesai bitiminde son bulacaktır.

Başvurular Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ Ankara adresine şahsen veya posta ile yapılacaktır.

Askeri personel adayları için oluşturulan Askeri Alımlar ile kamu personeli olmak için hazırlanan Memur Alımı ve İşkur İlanları sayfalarımızdan tüm kamu ilanlarına ulaşabilirsiniz.

1-099-icra-katibi-alimi-28-haziran-adalet-bakanligi-ilani.jpg 1.099 İcra Katibi Alımı 28 Haziran Adalet Bakanlığı İlanı
 
adalet-bakanligi-4-bin-424-zabit-katini-mubasir-ve-kamu-personeli-alimi-beklenen-kilavuz.jpg Adalet Bakanlığı 4 Bin 424 Zabıt Katini Mübaşir ve Kamu Personeli Alımı Beklenen Kılavuz
cte-6-bin-914-ikm-kamu-personeli-alimi-basvuru-sartlari-ve-kilavuzlari-yayimlandi.jpg  CTE 6 Bin 914 İKM Kamu Personeli Alımı! Başvuru Şartları ve Kılavuzları Yayımlandı

Adalet Bakanlığı 276 kamu personeli alım ilanını incelemek için tıklayınız.  

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.