1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 35 Kamu Personel Alımı Başvuruları
Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 35 Kamu Personel Alımı Başvuruları

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 35 Kamu Personel Alımı Başvuruları

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan resmi ilanla bakanlık en az lise mezunları arasından 35 kamu personel alımı yapılacağı ilan edilmiş ve başvurular yarın (7 Ocak 2019) başvuruları alınmaya başlanacaktır.

A+A-

Adalet Bakanlığı en az lise mezun arasında alımı yapılacak kamu personeli alımı ilan edilmiştir. Yayımlanan resmi ilanla bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 35 kamu personel alımı duyurulmuştu. O ilana başvurular yarın 7 Ocak 2019 tarihinde başvuruları başlıyor. Adalet Bakanlığı Kamu Personeli Alımı başvuruları yapılacak ilan detayları şöyle sunulmuştur.

Koruma Güvenlik Görevlisi 25 kişi ve 10 kişi Aşçı unvanlı kamu personeli alımı şeklindedir. Adaylarda aranacak genel şartlar şöyledir. Devlet Memurları kanunun 48 maddesi şartlarını taşımaları, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak.

Alımı yapılacak kamu personelleri 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (B Grubu) puan sırasına konulmak suretiyle bakanlık tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı puanına göre yerleştirme yapılacaktır.

Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir.

Askerlikle ilgisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olması şartları bulunmaktadır.

İlgilenen adayların 07 Ocak 2019 ile 22 Ocak 2019 tarihleri arasında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlıkta olacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı 35 kamu personel alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.