1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Adalet Bakanlığı İlkokul Mezunu KPSS’SİZ Tercüman Alımı Yapıyor
Adalet Bakanlığı İlkokul Mezunu KPSS’SİZ Tercüman Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı İlkokul Mezunu KPSS’SİZ Tercüman Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı, Adalet Komisyonu Başkanlığı ilkokul mezunu KPSS’SİZ tercüman alımı ilanları yayımlanmaya başlandı. Bu kapsamda başvurular ve ilanlar yayımlanıyor. Her başkanlık kendi bünyesinde ilan yayımlayarak personel alımı veya tercüman alımı yapabi

A+A-

Adalet Bakanlığı ilkokul mezunu KPSS’SİZ tercüman alımı yayımlayarak adaylara duyuruldu. Adalet Bakanlığı, Adalet Komisyonu Başkanlığı ilan yayımlayarak başvuru kabul etmeye başladı. İlk ilan İstanbul’dan geldi.

T.C. Adalet Bakanlığı İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı’ndan İlan Detayları;

Adli Yargı Adalet Komisyonlarınca Tercüman Listelerinin Düzenlenmesi Hakkındaki Yönetmelik " hükümleri uyarınca, Komisyon Başkanlığımızca düzenlenecek olan 2020 yılı İstanbul İli Tercüman Listesine başvuru yapmak için başvuru tarihi, başvuru kabul şartları ile başvuru için istenen belgeler aşağıda belirtilmiştir.

Listeye kabul şartları: Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olması.

En az ilkokul mezunu olması.

Başvuru tarihinde 18 yaşını tamamlamış olması, ( 31/10/2001 tarihi ve öncesi doğumlular ).

Komisyonunun bağlı bulunduğu il çevresinde oturmak veya bir meslekî faaliyeti icra etmesi.

Başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması gerekir.

Başvuru usulü: Tercüman olarak başvuru yapmak isteyenler 01 - 31 Ekim 2019 tarihleri arasında Komisyon Başkanlığımıza veya Komisyon Başkanlığımıza gönderilmek üzere mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarına verilen belgeler UYAP üzerinden Komisyon Başkanlığımıza gönderilmesi, belgelerin asılları veya mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarınca tasdik edilen örnekleri de ayrıca Komisyon Başkanlığımıza APS ile ulaştırılması gerekmektedir.

Başvuru için gerekli belgeler: Başvuru Formu, ( İstanbul Adliyesinin (www.istanbul.adalet.gov.tr) resmi internet sitesinde yayımlanacak olan ilanın ekinden temin edilecektir. ).

T.C. kimlik numarası beyanı veya 5901 sayılı Kanunun 28 inci maddesine göre düzenlenmiş olan Mavi Kart örneği ya da Kartın ibraz edilememesi durumunda Kimlik Paylaşımı Sistemi aracılığıyla Mavi Kartlılar Kütüğünden alınacak kayıt örneği.

Adrese dayalı nüfus kayıt örneği.

Tercüman olmak istediği dil veya diller ile işaret diline ilişkin diploma, ruhsatname, sertifika gibi belgelerin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği, (Onaysız belgelerin, aslı görülmek suretiyle Komisyonca onayı yapılacaktır) böyle bir belgenin olmaması durumunda tercümanlık faaliyetini yerine getirecek derecede bildiği her dil için ayrı ayrı yazılı beyan, (İstanbul Adliyesinin (www.istanbul.adalet.gov.tr) resmi internet sitesinde yayımlanacak olan ilanın ekinden temin edilecektir.).

İki adet vesikalık fotoğraf.

Mezuniyet durumunu gösterir belgenin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği, ( Onaysız belgelerin, aslı görülmek suretiyle Komisyonca onayı yapılacaktır).

Listeye kabul şartları başlıklı bölümün 6 ncı maddesinde belirtilen disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasından yasaklanmamış olduğunu gösterir belge gerekir.

2019 yılında İstanbul İli Tercüman Listesine kayıtlı olanlardan başvuru için gerekli belgeler başlıklı bölümde belirtilen (2), (4) ve (6) numaralı bilgi ve belgeler istenmeyecektir.

Başvurularının alınma şekli, değerlendirilmesi ve müteakip işlemler: Tercümanlık başvuruları; başvuru için gerekli belgeler başlıklı bölümde belirtilen belgelerle birlikte İstanbul Adalet Sarayı içerisinde bulunan 2. KAT, A-1 BLOK 225 NOLU TERCÜMAN MASASI bölümüne bizzat gelerek veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıkları aracı kılınmak suretiyle yapılacaktır.

Mahallî Cumhuriyet başsavcılıkları aracı kılınarak yapılan başvurularda verilen belgeler UYAP üzerinden Komisyon Başkanlığımıza gönderilmesi, belgelerin asılları veya mahallî Cumhuriyet başsavcılıklarınca tasdik edilen örnekleri de ayrıca Komisyon Başkanlığımıza APS ile ulaştırılması gerekmektedir.

31 Ekim 2019 tarihinden sonra yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir. Bir başkası aracılığıyla, postayla ya da faksla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Komisyon Başkanlığımızca, yapılan tercümanlık başvuruları 30 Kasım 2019 tarihine kadar incelenecek olup, inceleme neticesinde evraklarında eksiklik tespit edilen tercüman adaylarının başvurularına red kararı verilecektir.
Yapılacak olan inceleme neticesinde başvuru sonuçları 02 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Adliyesi divanhanesinde ve İstanbul Adliyesinin ( www.istanbul.adalet.gov.tr ) resmi internet sitesinde ilan edilecektir.

Başvurusu kabul edilenlere ilişkin olarak 09 Aralık 2019 tarihinde İstanbul Adalet Sarayı ikinci bodrum katta bulunan Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Konferans Salonunda aşağıda yer alan tablo-1'deki tarih, saat ve sıra düzeni dikkate alınarak yemin töreni düzenlenecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum