1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı İstanbul ve Ankara Noter Alımı Yayımladı
Adalet Bakanlığı İstanbul ve Ankara Noter Alımı Yayımladı

Adalet Bakanlığı İstanbul ve Ankara Noter Alımı Yayımladı

Adalet Bakanlığı tarafından 18 Ekim 2019 tarihinde yayımlanan ilan ile İstanbul ve Ankara şehirlerine noter alımı yapılacağı duyuruldu. Resmi Gazetede yayımlanan duyuruda başvuru şekli adaylar için verilmiştir.

A+A-

Adalet Bakanlığı İstanbul ve Ankara noter alımı ilanı yayımladı. 18 Ekim 2019 Resmi Gazetede adaylara duyuru yapılarak başvuru şekli verildi.

Adalet Bakanlığından Münhal Noterlikler;

Aşağıda 2018 yılı gayri safi gelirleri ve isimleri yazılı olan noterliklerden birinci sınıf Kartal Onuncu Noterliği 25.12.2019 tarihinde, Ankara Ellidördüncü Noterliği 28.12.2019 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle kadro oluşacaktır.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince BİRİNCİ SINIF NOTERLERDEN bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlık UYAP adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda başvuru için başvuru klavuzlarına HİGM adresinden ulaşılabilecektir.

Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur.

Resmi Gazete duyurusu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.