1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Adalet Bakanlığı Komisyonları Memur Alımı Uygulama Sınav Duyuruları
Adalet Bakanlığı Komisyonları Memur Alımı Uygulama Sınav Duyuruları

Adalet Bakanlığı Komisyonları Memur Alımı Uygulama Sınav Duyuruları

Adalet Bakanlığı, Adalet Komisyonları tarafından başvuruları alınan memur alımı (zabıt katibi, icra katibi gibi) uygulama sınavına girecek ve giren adaylar için duyurular yayımlanmaya devam ediliyor. Adalet Bakanlığı duyuruları tebliğ maiyeti taşıyor.

A+A-

Adalet Bakanlığı memur alımı (zabıt ve icra katibi) uygulama sınav duyuruları yayımlanmaya devam ediyor. Sınava giren ve girecek adaylar bu duyuruları takip etmesi gerekiyor. Her aday başvuru yaptığı Adalet Komisyonu olan şehrin duyuru sayfasından öğrenebilecek. Aday duyuruları kaçırması üzerine sınava girememesi veya evrak teslimini yapamaması durumunda hak kaybına uğrayacaktır. Çünkü Adalet komisyonu duyuruları tebliğ maiyeti taşıyor.

Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul Adalet Komisyonu duyurusunu sizlerle paylaşıyoruz. Diğer şehirler için aday kendi sorgulaması ile öğrenebilir.

Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı’ndan Sözleşmeli Zabıt ve İcra Katipliği Mazeretli Uygulama Sınavına İlişkin Duyuru Yayımlanmıştır.

Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün, Adalet Bakanlığı İcra İşleri Dairesi Başkanlığının ve Adalet Bakanlığı CTE (Ceza ve Tevkifevleri) Genel Müdürlüğünün 28/06/2019 tarihli Sözleşmeli Personel Alımı ilanı gereğince; İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığımıza ve farklı komisyon başkanlıklarına sınav başvurusunda bulunun adayların uygulama sınav tarihlerinin aynı tarihe denk gelmesi nedeniyle ilan ekinde bulunan listedeki adayların İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığımıza vermiş oldukları mazeret dilekçeleri uygun görülmüş olup, ilan ekinde bulunan listedeki adayların 21 Ağustos 2019 Çarşamba günü saat 08:30'da Sınav Kayıt Formu ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; nüfus cüzdanı, pasaport veya sürücü belgesi ile birlikte İstanbul Adalet Sarayı -3' deki atrium alanında hazır bulunmaları zorunludur. Adaylar belirtilen gün ve saatte İstanbul Adalet Sarayı -3' deki atrium alanında hazır bulunmamaları halinde uygulama sınavına alınmayacaklardır.

Bu ilan tebliğ mahiyetinde olup, ilan ekinde bulunan listedeki adayların adresine ayrıca uygulama sınavı gün ve saati ile ilgili tebligat yapılmayacaktır. Bundan sonraki süreçte memur alımı sınavla ilgili duyuruları takip edebilirsiniz. İlgililere ayrıca tebligat yapılmayacağı ilanen duyurulur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum