1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 71 Memur Alımı Başvuruları Başladı
Adalet Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 71 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı Lise Önlisans Lisans Mezunu 71 Memur Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana göre lise, önlisans ve lisans mezunları arasından Adli Tıp Kurumu Merkez ve Taşra 71 memur alımı başvuruları başladı. ATK teşkilatında çalıştırılmak üzere 2018 yılı KPSS puanına göre atama gerçekleştirecektir.

A+A-

Adalet Bakanlığı lise önlisans ve lisans mezunu Adli Tıp Kurumuna 71 Memur Alımı başvuruları 25 Mart ile başlamıştır. Adaylar genel şartları ve 2018 yılı KPSS puan türünden en az 70 alması gerekmektedir. Başvuru 25 Mart 2019 tarihinde başlamış olup 5 Nisan 2019 mesai bitiminde sona erecektir.

Destek Personeli (hizmetli) 7 kişi İstanbul Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Şoför 3 kişi Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak)

Sağlık Teknikeri 18 kişi İstanbul, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Malatya ve Trabzon Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Mühendis 7 kişi İstanbul Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. Mekatronik Mühendisliği lisans programından mezun olmak. Otomotiv Mühendisliği lisans programından mezun olmak.

Mühendis 2 kişi Ankara Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya lisans programından mezun olmak.

Diğer teknik hizmetleri (kimyager) 13 kişi İstanbul, Ankara, Malatya, Trabzon ve Diyarbakır Kimya lisans programından mezun olmak.

Biyolog 9 kişi Antalya, Ankara, İstanbul, Trabzon ve Diyarbakır Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programlarının birinden mezun olmak.

Laborant 8 kişi İzmir, Bursa, Ankara, İstanbul ve Diyarbakır Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Hemşire 4 kişi için Diyarbakır, Erzurum, Antalya ve Trabzon Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.

Genel şartlar; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 35 yaşını bitirmemiş olması, Askerlikle ilişiği bulunmaması, Mahkum olmaması, 657 sayılı devlet memuru 48/1 bendinde suçlara bulaşmamış, Görevini devamlı yapmasına engeli bulunmaması, Kamu haklarından mahrum olmamak, Güvenlik ve arşiv araştırmasında olumlu sonucu çıkması gerekmektedir.

Başvuru yer ve şekli, adaylar Adli Tıp Kurumu resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapacak olup sonrasında ise herhangi bir posta veya iletişim kanalları üzerinden belge göndermeyecektir. 2018 KPSS sınavından en az 70 puan almış adaylar başvuruda bulunabileceklerdir.

Başvuru 25 Mart 2019 tarihi bugün saat-10:00 da başlamış olup 5 Nisan 2019 Pazar günü saat 17:00 da sona erecektir. Başvuruda bulunacak adaylar belirtilen tarih aralığında belge ve bilgilerini hazırlayıp internet ortamında pdf olarak yükleyeceğinden dolayı başvuru tarihlerini kaçırmamalı.

Adalet Bakanlığı ATK 71 memur alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler