1. HABERLER

  2. KAMU PERSONELİ

  3. Adalet Bakanlığı Müdürlerden Nakil Başvurusu Alacak
Adalet Bakanlığı Müdürlerden Nakil Başvurusu Alacak

Adalet Bakanlığı Müdürlerden Nakil Başvurusu Alacak

Adalet Bakanlığı bünyesinde göre yapan yazı işleri müdürleri ile idari işler müdürlerinin nakil talepleri alınacak.

A+A-

Adalet bakanlığı duyuru yayınlayarak yazı işleri ile idari işleri müdürlerinin isteğe bağlı ve mazeret nakil taleplerinin karşılanacağını duyurdu. Bakanlığın taşra teşkilatında görev yapmakta olan yukarıdaki unvandaki personeller nakil talep edebilecektir.

İsteğe bağlı nakil çalışmaları için başvuru takvimi açıklandı. Başvurular 21 Şubat’ta alınmaya başlayacak ve 27 Şubat Perşembe günü saat 17.30’da sona erecektir. Müdürler bu süre içinde görev yapmak istedikleri yerleri bildirecektir. Başvurular alındıktan sonra değerlendirmeler yapılacaktır.

İsteğe bağlı başvurular alındıktan sonra da mazeret başvuruları alınacaktır. Mazeret tayini başvuruları ise 28 Şubat’ta başlayacaktır ve 5 Mart Perşembe günü saat 17.30’da sona erecektir. Müdürler bu süre içinde mazeretlerini bildirecek ve yeni görev yeri tercih listelerini dolduracaktır.

Nakil Taleplerinin Değerlendirilmesi

Nakil talebinde bulunan personellerin değerlendirilmesinde hizmet süreleri esas alınacaktır. Bu süreler sistem tarafından otomatik olarak hesaplanacaktır. Bu yüzden personeller UYAP üzerinden yer alan hizmet bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmelidir. Çünkü hesaplamalar bu bilgiler kullanılarak yapılacaktır. Yanlışlık fark edilmesi halinde ilgili komisyonlara başvurarak düzeltme talep edilmelidir.

Öncelikle mazeret nakilleri değerlendirilecek ve tayinler yapılacaktır. Sonrasında ise isteğe bağlı nakiller değerlendirilecektir. Yapılan değerlendirmeler neticesinde talebi uygun görülen personellerin nakli yapılacaktır. Nakil sonuçları bakanlık tarafından ilan edilecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.