1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı Noter Alım İlanı Resmi Gazete’de Yayımladı
Adalet Bakanlığı Noter Alım İlanı Resmi Gazete’de Yayımladı

Adalet Bakanlığı Noter Alım İlanı Resmi Gazete’de Yayımladı

Adalet Bakanlığı noter alım ilanı 21 Eylül 2019 resmi gazete’de yayımlanarak duyuruldu. Başvuru şartları ve kılavuzuna nasıl ulaşılacağı verildi. Noter alımı başvurusu için adaylara izlenecek yol verilmiş oldu. Birinci sınıf noterlik olarak istihdam edile

A+A-

Adalet Bakanlığı noter alım ilanı yayımladı. 21 Eylül 2019 tarihli resmi gazate’de yayımlanarak adaylara duyuruldu. Alım birinci sınıf noterlik olarak yapılacaktır. Alımı Kartal ve Beyoğlu olarak ilan edilmiştir.

Aşağıda 2018 yılı gayri safi gelirleri ve isimleri yazılı olan noterliklerden birinci sınıf Beyoğlu Otuz birinci Noterliği ve Kartal On beşinci Noterliği 15 Kasım 2019 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle kadro açığı olacaktır.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince BİRİNCİ SINIF NOTERLERDEN bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığımıza, www.vatandas.uyap.gov.tr adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fizikken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum