Adalet Bakanlığı Noter Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı Noter Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı resmi gazete yayınlaması ile kadrosuna atama yapılmak üzere noter alımı yapılacağı duyurulu. Adaylar başvurularını nasıl yapacağı ve hangi tarihlerde yapılacağı paylaşıldı.

Noter alımı resmi gazetede yayınlandı. Adalet Bakanlığı noter alımı için ilana çıktı. Resmi Gazete yayınlaması aynen şöyle ilan edildi.

Adalet Bakanlığından:

Münhal noterlik 2019 yılı gayri safi geliri 1.015.607,94 TL olan Beyoğlu Elli üçüncü Noterliği 30 Mayıs 2020 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle yer açılacaktır. 1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince birinci sınıf noterlerden bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlığa UYAP adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına, www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.