1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı Noter İlanı; 10 Ağustos Resmi Gazete
Adalet Bakanlığı Noter İlanı; 10 Ağustos Resmi Gazete

Adalet Bakanlığı Noter İlanı; 10 Ağustos Resmi Gazete

Adalet Bakanlığı noter ilanı 10 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete ile duyurdu. Münhal noterlik için adayların izleyeceği yol yazıda yerini aldı.

A+A-

Adalet Bakanlığı noter ilanı yayımladı. Resmi Gazete 10 Ağustos 2019 tarihli yayınlamaya göre münhal noterlik duyurulmuş oldu. Adalet bakanlığı atama işlemi için başvuru kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Resmi Gazete ilanı haber detaylar;

Adalet Bakanlığından; Münhal Noterlik

2018 yılı gayri safi geliri 2.699.017,47 TL olan Kartal Üçüncü Noterliği 04.10.2019 tarihinde yaş tahdidi nedeniyle 1 boş kadro oluşuyor.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince birinci sınıf noterlerden bu noterliklere atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlık UYAP adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına ulaşılabilecektir.

Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır. Keyfiyet Noterlik Kanununun 22 nci maddesinin ikinci fıkrası uyarınca ilan olunur.

adalet-bakanligi-noter-alimi.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.