1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanları yayınlandı
Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanları yayınlandı

Adalet Bakanlığı Personel Alım İlanları yayınlandı

Adalet Bakanlığı çeşitli şehirlere en az ilkokul mezun personel alım ilanları yayınladı. Başvurular başlamış olup KPSS şartı aranmamaktadır.

A+A-

Adalet Bakanlığı Bolu, Tekirdağ, Sivas Diyarbakır ve Samsun şehirlerine 28 farklı dillerde en az İlkokul mezunu olan adaylardan tercüman ve bilirkişi alımları gerçekleştiriyor. Alımlara başvurular başlamıştır. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) şartı aranmamaktadır. Diğer şehirler ilana çıkabilir sayfamızı takip ederek ilanlara ulaşabilirsiniz.

Başvuracak adaylarda aranan bazı şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,Başvuru tarihinde en az ilkokul mezunu olmak ve Başvuru tarihinde on sekiz yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Başvuracaklardan istenen belgeler: Başvuru dilekçesi, T.C. kimlik numarası beyanı, Tercüman olmak istediği dil veya diller ile işaret diline ilişkin diploma, ruhsatname, sertifika gibi belgelerin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği, böyle bir belgenin olmaması durumunda tercümanlık faaliyetini yerine getirecek derecede dil bildiğinin yazılı olarak beyanı, İki adet vesikalık fotoğraf ve Mezuniyet durumunu gösterir belgenin aslı veya komisyonca onaylanmış örneği olması gerek.

Başvuru yerleri ve şekli: Başvuru yapılacak olan şehrin internet adresinde yayınlanan komisyona ait ilan metninin ekinde bulunan başvuru dilekçe örneğinin internet sitesinden temini ile başvuruların Alım Yapılan Şehrin Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı Kaleminden şahsen yapılacaktır.

Başvuracak adaylar İlkokul, Lise, Önlisans ve Lisans mezun olmaları gerek. Başvurular başlamış olup 31 Ekim 2017 mesai bitimine kadar şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Alım yapılacak dillerin bazıları şöyle: İngilizce, Fransızca, Almanca, Afganca, Arapça, Hollandaca (Flemenkçe), Farsça, İran dili, Kürtçe, Zazaca, Ermenice, Danimarkaca (Danca), Azerice , İtalyanca, İspanyolca, Rusça, Gürcüce, Moğolca, Suriye dili Afgan Farsçası, Osmanlıca ve Arapça (Sağır Dilsiz) olarak alınacaktır.

Adalet Bakanlığı Samsun, Diyarbakır, Bolu, Sivas ve Tekirdağ Tercüman ve Bilirkişi Alım ilan kılavuzu için Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum