1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adalet Bakanlığı Sakarya ve Gaziantep Noter Alımı İlanı
Adalet Bakanlığı Sakarya ve Gaziantep Noter Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı Sakarya ve Gaziantep Noter Alımı İlanı

Adalet Bakanlığı 27 Şubat 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayınladığı kılavuz ile Sakarya ve Gaziantep şehirlerine noter alımı yapacağını duyurdu. Adaylar başvurularını nereden ve nasıl yapacağı paylaşıldı.

A+A-

Adalet Bakanlığı Resmi Gazete 27 Şubat tarihli kılavuzuna göre Sakarya ve Gaziantep şehirlerine noter alımı yapacağını ilan etti. Bu kapsamda başvuru yapacaklara izleyecekleri yol açıklandı. Adaylar noter alımı başvurularını hangi şartlarda yapabileceği duyuruldu.

1512 sayılı Noterlik Kanununun 22 ve müteakip maddeleri gereğince Birinci Sınıf, İkinci Sınıf, Üçüncü Sınıf Noterlerden Ve Noterlik Belgesi Sahiplerinden bu noterliğe atanmaya istekli olanların ilan tarihinden itibaren bir ay içinde Bakanlık UYAP adresinde yer alan başvuru ekranından güvenli elektronik imza, e-devlet şifresi veya mobil imza ile başvurmaları gerekmektedir.

Atamalar, başvuru ve vazgeçme taleplerinin elektronik ortamda alınarak sisteme işlenmesi sonucu elektronik ortamda gerçekleştirileceğinden fiziken yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Elektronik ortamda başvuru için başvuru kılavuzlarına, www.higm.adalet.gov.tr adresinden ulaşılabilecektir. Başvurularda UYAP kayıtları esas alınacaktır.

Başvuruda bulunan ve belge numarası 9000’in altında olan belge sahiplerinin başvurularına 1512 sayılı Noterlik Kanununun 23 üncü maddesi gereğince sağlık raporu, mal bildirimi, kayıtlı olunan barodan ve/veya çalışılan kurumdan hakkında soruşturma ya da disiplin cezası olup olmadığına ilişkin belge ve Noterlik Kanununun 7 nci maddesinin 6, 7, 8, 9, 10 ve 11 inci bentlerindeki yasakların kendisinde bulunmadığına dair beyannameyi elektronik ortamda eklemeleri gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.