Adli Tıp Kurumu Lise Önlisans Lisans Mezun 57 İKM ve Memur Alımı Yapıyor

Adli Tıp Kurumu Lise Önlisans Lisans Mezun 57 İKM ve Memur Alımı Yapıyor

Adalet Bakanlığı Adli, Tıp Kurumu tarafından yayınlanan ilanlarda lise, önlisans ve lisans mezunu 57 memur alımları ve kadın İKM (İnfaz Koruma Memuru) alımı yapılacağı duyuruldu. Alıba başvuru nasıl yapılacak?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 9 Temmuz 2019 tarihinde resmi gazete üzerinden yayınladığı ilanlarla kurumu lise, önlisans ve lisans mezunu memur alımları yapılacağını duyurdu. Adli Tıp Kurumu 57 kadın İKM (infaz koruma memuru) ve memur alımları yapıyor. Alımlar 28 Şehre yapılacak. Alımlar hangi unvanlarda yapılıyor? Başvurular nasıl yapılacak detayları şöyle;

Alımı yapılacak unvanlar;

Biyolog, Diğer Teknik Hizmetler Personeli (Kimyager), İnfaz ve Koruma Memuru, Büro Personeli, Destek Personeli, Teknisyen, Hemşire, Laborant, Sağlık Teknikeri ve Diğer sağlık Personeli (Sağlık Teknisyeni) olarak yapılacaktır.

Alımı yapacak şehirler;

Ankara, İzmir, Adana, Bursa, Diyarbakır, Malatya, İstanbul, Antalya, Erzurum, Şanlıurfa, Van, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Edirne, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, Kilis, Manisa, Mardin, Samsun, Tekirdağ, Tokat ve Zonguldak olarak ilan edilmiştir.

Başvuru zamanı ve şekli;

Başvurular 26 Ağustos 2019 günü saat 10:00'da başlayıp, 6 Eylül 2019 günü saat 17:00 itibarıyla sona erecektir. Adli Tıp Kurumu resmi internet adresli sitesi üzerinden yapılacaktır. Başvuru esnasında fotoğraf ve KPSS sonuç belgesi ile diploma veya geçici mezuniyet belgesinin sisteme yüklenmesi gerektiğinden adayların bu belgelerin pdf ya da resim formatındaki hallerini hazır bulundurmaları gerekmektedir.

Biyolog alımı 4 kişi için; Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik lisans programlarının birinden mezun olmak.

Diğer Teknik Hizmet Personeli (Kimyager) alımı 9 kişi için; Kimya lisans programından mezun olmak.

Büro Personeli alımı 3 kişi için; önlisans Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik önlisans programından mezun olmak. Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Hizmetli Destek Personeli alımı 6 kişi için; Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.

Şoför Destek Personeli alımı 3 kişi için; Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Teknisyen alımı 2 kişi için; Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Ahşap Teknolojisi Alanı – Ahşap Yapı (Doğramacılık) Dalından mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı – Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak.

Hemşire alımı 2 kişi için; Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri veya Sağlık Memurluğu lisans programından mezun olmak.

Laborant alımı 3 kişi için; Sağlık Laboratuvarı, Tıbbi Laboratuvar, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri, Tıbbi Laboratuvar Teknikleri önlisans programlarının birinden mezun olmak.

İnfaz Koruma Memuru alımı 3 kadın için; Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 06.09.2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak, merkezi sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak. 160 cm. 'den kısa boylu olmamak, Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13'ten fazla, 17'den az olmamak.

Sağlık Teknikeri alımı 21 kişi için; Adli Tıp Teknikerliği, Otopsi Yardımcılığı, Adli Tıp önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Sağlık Teknisyeni alımı 1 kişi; Ortaöğretim Kurumlarının Acil Tıp Alanı ve Dalları veya Acil Sağlık Hizmetleri Alanı – Acil Tıp Teknisyenliği Dalından mezun olmak.

Tüm adaylarda en az KPSS 70 puan şartı bulunmaktadır.

Adli Tıp Kurumu başvuru kılavuzu için tıklayın.

İlgili Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.