1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Adliye En Az İlkokul Mezun 30 Branş Kamu Personeli Alımı Yapılacak
Adliye En Az İlkokul Mezun 30 Branş Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Adliye En Az İlkokul Mezun 30 Branş Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Adliye tarafından en az ilkokul mezunu adaylar arasından 30 branşta kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. En az ilkokul mezunu olacağı üzere KPSS şartı aranmaz iken başvurular başlamıştır. Adliye alımı başvuruları 31 Ekim 2019 tarihine kadar devam ed

A+A-

Adliye en az ilkokul mezunu adaylar arasından KPSS şartsız 30 branşta kamu personeli alımı yapacak. Adliye alımı için başvurular başlamış olup 31 Ekim 2019 tarihi bitiminde sona eriyor.

Başvurular, başvuru formu ve istenilen diğer evraklar ile birlikte 31 Ekim 2019 tarihine kadar komisyona şahsen veya buraya gönderilmek üzere mahalli Cumhuriyet Başsavcılıklarına yapılabilir.

Başvuru şartları:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması. Başvuru tarihinde fiil ehliyetine sahip olması. En az ilkokul mezunu olması. Başvuru tarihinde onsekiz yaşını tamamlamış olması. Affa uğramış yada ertelenmiş olsalar bile Devlete ve adliyeye karşı işlenen suçlar, 12/04/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda yer alan suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, suçlarından hükümlü olmaması veya hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmemiş olması.

Disiplin yönünden meslekten ya da memuriyetten çıkarılmamış veya sanat icrasında yasaklanmamış olması. Komisyonun bağlı bulunduğu il çevresinde oturması veya mesleki faaliyeti icra etmesi ve başka bir komisyonun listesinde kayıtlı olmaması gerekir.

Tekirdağ Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı Alımı Yapıyor.

Adalet Bakanlığı kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum