1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ağustos’ta Yapılacak AUZEF Açıköğretim Sınavı Giriş Belgeleri
Ağustos’ta Yapılacak AUZEF Açıköğretim Sınavı Giriş Belgeleri

Ağustos’ta Yapılacak AUZEF Açıköğretim Sınavı Giriş Belgeleri

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) sayesinde eğitim hayatına açıktan ve uzaktan devam etmek mümkündür. 3-4 Ağustos tarihlerinde yapılacak olan AUZEF sınavı için sınav giriş belgeleri açıklandı.

A+A-

Sınavı Giriş Belgeleri Açıklandı
AUZEF öğrencileri İstanbul Üniversitesinde örgün eğitim alan öğrencilerle aynı haklara sahip oluyor. Açık öğretim ve uzaktan eğitim öğrencisi olup bahar döneminde derslerinde başarısız olanlar bütünleme sınavına girecektir. Bu sınav 3-4 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacaktır. Bu hafta sonu yapılacak olan bütünleme sınavına çok sayıda öğrenci girecektir. 

Bütünleme sınavına girecek olan öğrenciler için sınav giriş belgeleri yayımlandı. Öğrenciler AKSİS sistemi üzerinden bu belgeleri görüntüleyebilir. Adaylar kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak sınava girecekleri okulları görebilir. Çıktısını ise yine bu sistem üzerinden online olarak almalıdırlar. AUZEF Bahar Dönemi Yarıyıl Sonu Telafi Sınavı olarak anılan bütünleme sınavına giderken adaylar bu sınav giriş belgelerini yanında bulundurmalıdırlar. 
Türkiye genelinde belirlenen noktalarda AUZEF bütünleme sınavı yapılacaktır. Sınavlar her ilde yapılmayacaktır. Ülke genelinde belirlenen 9 merkezde sınav yapılacaktır. Adana, Antalya, Ankara, Diyarbakır, İstanbul(Avrupa), İstanbul(Anadolu), İzmir, Samsun ve Van ilinde sınava girmek mümkün olacaktır. Adaylar kendilerine en yakın olan bu illerden birinde sınava girecektir. 

Mezun Olacaklara Son Şans
AUZEF bütünleme sınavında başarılı olan öğrenciler mezun olabilecek durumdaysa mezun olacaktır. Bütünleme sınavında başarılı olamadığı için mezun olamayan öğrencilere son bir şans daha tanınıyor. AUZEF Mezuniyete Üç Ders Sınavı 7 Eylül 2019 tarihinde yapılacaktır. En fazla 3 dersi kalan öğrenciler bu sınava girecektir. Yani bütünlemeler neticesinde geçilemeyen ders sayısı 1, 2 ve 3 olan öğrenciler bu sınava girecektir. Bu sınavda girdikleri derslerde başarılı olurlarsa mezun olmaya hak kazanacaklardır. 

AUZEF sayesinde örgün eğitim alma imkanı olmayan öğrencilere eğitim hakkı tanınmaktadır. Açık öğretim ve uzaktan eğitim seçenekleri ile öğrencilere 2 seçenek sunulmaktadır. Böylece herkesin istediği fakülte ve bölümlerde eğitim alması mümkün olacaktır. başarılı olan öğrenciler mezun olarak örgün eğitim okuyan öğrencilerle aynı imkanlara kavuşacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.