1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Aile Bakanlığı Giriş Sınavı İle 21 Sözleşmeli Personel Alımı Yayımladı
Aile Bakanlığı Giriş Sınavı İle 21 Sözleşmeli Personel Alımı Yayımladı

Aile Bakanlığı Giriş Sınavı İle 21 Sözleşmeli Personel Alımı Yayımladı

Aile Bakanlığı tarafından giriş sınavı ile 21 sözleşmeli personel alımı yapılacağı ilan edildi. Başvuru yapacak adaylar KPSS sıralaması üzerinden sınava çağrılacaktır.

A+A-

Aile Bakanlığı DPB üzerinden yayımladığı kılavuz ile giriş sınavı yaparak 21 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu.  KPSS puan sıralaması kullanılarak adaylar davet edilecektir. İşte Aile Bakanlığı personel alım başvuru şartları ve detayları.

Başvuru Şekli;

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı internet sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulduktan sonra, belgelerle beraber başvuruların en geç 09 Ekim 2019 günü mesai bitimine kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığa ulaşacak şekilde posta yolu ile yapılması gerekmektedir.

21 Kamu personeli alımı için verilen öğrenim durumları farklılık içerdiğinden kılavuz incelenmelidir.

Başvuruda istenen belgeler;

Başvuru formu.

Özgeçmiş.

İngilizce dilinde Kamu Personeli Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS) alınan puanı veya bu dilde yapılan yabancı dil sınavlarından ve Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanı gösterir belgenin aslı veya onaylı sureti (Aslı ibraz edildiği takdirde sureti Bakanlıkça onaylanacaktır).

Lisans diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti (Aslı ibraz edildiği takdirde sureti Bakanlıkça onaylanacaktır).

Genel şartlarda istenilen nitelikleri gösteren diğer belgeler.

Her bir pozisyon için özel şartlarda istenilen sertifikalar ve nitelikleri gösteren belgeler (Sertifikalar sınavla alınmış olmalıdır).

Genel Şartlar başlığında istenilen nitelikler zorunlu şartlardır. Mesleki tecrübe sürelerinde lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır. Tüm sertifikalar, verildikleri kuruluşun belirlediği sertifika geçerlilik sorgulama yöntemleriyle Bakanlık tarafından doğrulanacaktır. Sunulan sertifikaların doğrulanabilmesi için sertifika numarası, sorgulama ve doğrulama adresleri, sorgulama şifresi gibi bilgi ve belgelerin sağlanması adayın sorumluluğundadır. Sağlanan bilgi ve belgelerle sertifikanın geçerliliği teyit edilemezse söz konusu sertifika dikkate alınmayacaktır.

Aile Bakanlığı sözleşmeli personel alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum