1. HABERLER

  2. HABER

  3. Aile Bakanlığı İş Arayan Vatandaşlara Yardım Ödemesinde Bulunuyor
Aile Bakanlığı İş Arayan Vatandaşlara Yardım Ödemesinde Bulunuyor

Aile Bakanlığı İş Arayan Vatandaşlara Yardım Ödemesinde Bulunuyor

Devlet tarafından desteklenen ve özellikle işsiz vatandaşlar için sağlanan yardımlardan bir tanesi de Aile Bakanlığı tarafından sağlanan yardım olarak ön plana çıkıyor.

A+A-

Türkiye genelinde yaşanan sorunlardan en önemlisi olan ve çözülmesi gereken sorunlar listesinde devlet kademesi için listenin başlarında yer etmiş olan işsizlik ile ilgili olarak devletin sunduğu destekler gittikçe artmaya devam ediyor.

Yapılan çalışmaların ve istihdam seferberliği kapsamında genişletilen desteklerin dışında kalarak, bakanlık nezdinde de yapılan işsizlik desteği ödemeleri, geçici de olsa vatandaşlar için kısa süreli bir ihtiyaç giderme adına önem arz ediyor.

Sayıları milyonları bulan işsiz vatandaşların ilgili destekleri alabilmesi için tabii ki bir takım belirlenmiş süreç ve koşullara sahip olunması gerekiyor.

Yapılan son açıklamalara göre Aile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından işsiz vatandaşların iş arama ve iş bulma sürecinde zaruri ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için destek sağladığı ifade edildi.

İş ve Arama Bulma Parası adı altında ödemelerin sağlanabilmesi için vatandaşların sağlaması gereken şartlar var. Bu şartlarda öncelikli olarak; Çalışma Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı faaliyet gösteren SYDV tarafından gerçekleştirilen yardım alma ve gelir testine sahip olma bulunuyor.

İş arama sürecinde zaruri ihtiyaçları karşılayacak destekler için vatandaşların ilgili Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakıflarından gelir testine ve yardım alma uygunluğuna sahip olduktan hak kazanndıkları ve ödemelerin üç parça halinde toplamda 775 tl’ye vardığı ilan edildi.

İşsiz vatandaşlar başvuru sırasında kabul; başvuru onayı ve süreç tamamlandığında olmak üzere 40/100 tl ve 675 tl olarak ödeme alabilme fırsatına sahip olabiliyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.