Aile Bakanlığı KDK’ya Şikayet Edildi

Aile Bakanlığı KDK’ya Şikayet Edildi

Görevde yükselme sınavı mülakat tarihlerini 1 yılı aşkın bir süredir açıklamayan Aile Bakanlığı, Sağlık-Sen tarafından KDK’ya şikayet edildi.

Sıralamalar Yayınlanmadı
Başkanlık sistemine geçilmesi ile birlikte Aile Bakanlığı kaldırılmıştı. Bakanlık kaldırılmadan önce yapılan görevde yükselme sınavı sonuçları açıklanmış ancak mülakat tarihleri açıklanmamıştı. Yazılı sınav sonucunda da sıralamalar yazmadığı için adaylar ne durumda olduklarını kestiremiyordu. Bu sürecin üzerinden 1 yılı aşkı bir süre geçmesine rağmen halen daha mülakat tarihleri belli olmadı. Bu durum Bakanlık çalışanları arasında mağduriyet algısına da neden olmaktadır. 

Görevde yükselme sürecinin bu kadar çok uzaması karşısında kayıtsız kalmayan Sağlık-Sen ise Kamu Denetçiliği Kurumu’na şikayette bulundu. KDK tarafından yapılacak incelemelerin neticesinde bir tavsiye kararı alınacak. Bu tavsiye kararı bağlayıcı olmasa da kurumu harekete geçirmesi açısından önem taşıyacaktır. Eğer bu karar uygulanmaz ise bu durumda idare mahkemelerine başvuru yapılabilecek. 

Açıklama Gelmedi 
Bakanlığın kaldırılması ve yeni bir bakanlığın kurulması süreci sancılı geçtiğinden ötürü arada geçen zaman makul karşılanmaktadır. Ancak Bakanlık tarafından da herhangi bir açıklama yapılmadı. Zira yeni Bakanlıkta düzen kurulalı epey bir zaman geçti. Dolayısıyla memurların mağdur olmaması için kısa süre içinde bir adım atılması gerekiyor. Bu konuda yapılan her türlü açıklama ve girişimleri sitemizden takip edebilirsiniz. Görevde yükselmek için bekleyen yüzlerce memur için umarız ki sevinçli haberi veririz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.