Aile Bakanlığı SYDV KPSS’siz 8 Yaşlı Bakım ve Kamu Personeli Alımları

Aile Bakanlığı SYDV KPSS’siz 8 Yaşlı Bakım ve Kamu Personeli Alımları

Aile Bakanlığı SYDV KPSS’siz yayınladığı ilanlar ile iki farklı şehre yaşlı bakım personeli, şoför ve temizlik personeli olarak bay bayan adaylar arasından 8 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu.

Aile Bakanlığı SYDV KPSS’siz 2 şehre 8 yaşlı bakım personeli alımı, temizlik personeli alımı ve şoför alımı olarak kamu personeli alımı yapılacağını yayımladı. En az ilköğretim mezunu adaylardan istenen bazı sertifikalar bulunmaktadır.

Alımı Eskişehir ve Antalya şehirleri yapıyor. Son başvuru tarihi 3 Mayıs 2019 olarak ilan edilmiştir. Adaylarla 4857 sayılı iş yasası uyarınca şartları tutan adaylar arasından çalışacak personel alımı yapılacaktır.

Başvuracak adaylarda aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması, Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olması, 18 – 40 yaşları arasında olması, Kamu haklarından mahrum bulunmaması, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı vücut sakatlığı ve özrü bulunmaması, Adli ve idari soruşturma sonucunda çalışmasına engel bir durumu bulunmaması gerekmektedir.

Ayrıca Yaşlı bakım hizmetleri, şoför ve temizlik personeli konusunda istihdam edileceğinden başvuruların içerisinden öncelikle sertifika sahibi olanlar tercih edilecek olup sertifikalı başvuruların olmaması halinde projenin amaçları doğrultusunda tüm başvurular Mütevelli Heyetince değerlendirilerek personel alımı gerçekleştirilecektir. İş yeri çalışma yeri Antalya ve Eskişehir olarak açıklanmıştır.

Başvuracaklar için istenen belgeler: Sözleşmeli iş talep formu, Bitirdiği okul veya çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, işe konu sertifika veya belgenin fotokopisi, Nüfus cüzdan fotokopisi, 6 Adet fotoğraf, Çalışmasına engel olmayacağını gösteren rapor ve varsa iş deneyim belgeleri fotokopisi ve kendi el yazısı ile özgeçmişini belirten CV olması gerekmektedir.

Antalya için tıklayın. Eskişehir için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum