Aile Bakanlığı SYDV Memur Alımı 4 Ağustos’a Kadar Yapıyor

Aile Bakanlığı SYDV Memur Alımı 4 Ağustos’a Kadar Yapıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı memur alımı yapacağını duyurdu. SYDV memur alımı (sosyal yardım ve inceleme görevlisi) 4 Ağustos 2020 tarihi bitimine kadar başvurusu devam

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yeni memur alımı ilanı yayınlandı. SYDV memur alımı 4 Ağustos 2020 tarihi bitimine kadar devam başvuruları devam edecek.

Aile Bakanlığı başvuru şartları:

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlardan onaylı Bilgisayar İşletmenliği veya Programcılığı sertifikasına sahip olmak. İyi derecede bilgisayar kullanıyor olmak. Bölüm şartı aranmaktadır: 4 Yıllık Yükseköğretim Kurumlarının Sosyoloji, Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Halkla İlişkiler, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin herhangi birinden mezun olarak lisans diplomasına sahip olmak.
B sürücü ehliyetine sahip olmak ve aktif araç kullanıyor olmak. Aday vakfın bulunduğu ilçe sınırları içinde ikamet ediyor olmalı.

Genel Şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak,

18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak,

Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak,

Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 6.Herhangi bir terör örgütüyle irtibatı, iltisakı veya intisabı olmamak. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kocaeli şehri alımı yapıyor. 2018-2019 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Mezun olduğu okulda bilgisayar dersi almak ve bu hususu resmi olarak belgelendirmek yada Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlardan onaylı Bilgisayar İşletmenliği veya Programcılığı sertifikasına sahip olmak.

İyi derecede bilgisayar kullanıyor olmak ( Word, Exel, PowerPoint vb,mülakat esnasında uygulamalı bilgisayar sınavı yapılacaktır.).

Sosyal iletişim becerisine sahip olmak.

Özel Şartlar:

Daha önce Çayırova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personel alım mülakatına katılmış olup, ilgili mülakattan elenmemiş olmak.

Çayırova Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personel alım ilanından önce Çayırova İlçesinde ikamet ediyor olmak.

Herhangi bir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfından deneme süresi içerisinde sözleşme feshinin gerçekleşmemiş olması.

İstenilen Evraklar: CV, KPSS Sonuç, Ehliyet, Kimlik Fotokopisi, Bilgisayar Sertifikası, Diploma, Askerlik Durum, İkametgah Belgeleri getirilmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak.

18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak.

Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak.

En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak.

Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak.

Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Görevin özelliğine göre eğitim, yaş, tecrübe gibi özel şartları taşımak.

İş Tanımlarında belirtilen nitelikleri taşımak.

Başvuru yapacak adaylar aktif ilanlardan sadece bir tanesine başvuru yapabilir. Başvuru yapılan ilan mülakat sürecini tamamladıktan sonra aday başka bir ilana başvurulabilecektir.

Başvurunuzun geçerli olması için internet üzerinden başvurunuzu yaptıktan sonra ilan için istenen belgeleri başvuru süresi dolmadan başvuru yaptığınız ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına ulaştırmanız gerekmektedir. Belgelerini teslim etmeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.

SYDV memur alımı başvuru linki sunuldu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.