1. HABERLER

  2. HABER

  3. Aile Bakanlığı Yönetmelik Değişikliği! Bakanlık Eylül Ayı
Aile Bakanlığı Yönetmelik Değişikliği! Bakanlık Eylül Ayı

Aile Bakanlığı Yönetmelik Değişikliği! Bakanlık Eylül Ayı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 21 Ağustos 2019 Resmi Gazete yayımı ile istihdam konusunda yönetmelik değişikliği yaptı. Aile Bakanlığı Eylül ayında memur alımı yapacak.

A+A-

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı Yönetmelik değişikliği ile ilgili 21 Ağustos 2019 Resmi Gazete yayını. Aile Bakanlığı Eylül ayı memur alımı yapacak. Yapılan değişikliğe göre 3 alım eşit kontenjan dağılımında istihdam yapılacaktır. Resmi Gazete ilanı aynen şöyle verilmiştir.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından:

Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik.

MADDE 1 – 12/6/2014 tarihli ve 29028 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmeliğin 8 inci maddesinin üçüncü fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “kontenjanlarının yarısı Eylül ayında yapılacak yerleştirme işlemleri için, kalan diğer yarısı ise eşit şekilde Mayıs ve Aralık yerleştirmeleri için dağıtılır.” ibaresi “kontenjanları Mayıs, Eylül ve Aralık yerleştirmeleri için eşit olarak dağıtılır.” olarak değiştirilmiştir.

MADDE 2 – Bu Yönetmelik yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Yönetmelik hükümlerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yürütür.

aile-calisma-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-yonetmelik-degisikligi.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum