Anadolu Üniversitesi Formasyon Başvuru Şartları

Anadolu Üniversitesi Formasyon Başvuru Şartları

Açık öğretim ile pek çok bölümden mezun olma fırsatı sunan Anadolu Üniversitesi uzaktan eğitim yoluyla formasyon alma imkanı da sunuyor.

Uzaktan Eğitimle Formasyon 
Anadolu Üniversitesi tarafından her sene belirli bir kontenjan belirlenerek uzaktan eğitim ile formasyon öğrencisi alınmaktadır. Formasyon eğitimi alan kişiler öğretmen olarak atanmaya hak kazanacaktır. 

Formasyon başvuruları Ağustos ayı içerisinde alınmaktadır. Yaklaşık 10 günlük başvuru süresi içinde başvurular alınmakta ve daha sonra değerlendirmeye geçilmektedir. Başvurular üniversiteye ait öğrenci sistemi üzerinden elektronik olarak yapılır. Değerlendirme neticesinde kayıt hakkı kazanan adaylar liste halinde açıklanır. Kayıt hakkı kazanan öğrencilere tanınan 3 günlük süre içinde adaylar kayıtlarını yaptıracaktır. Kayıt yaptırmayan adaylardan ötürü boş kalan kontenjanlara ise yedek liste ilan edilerek buradan öğrenci alınacaktır. 

Başvuru Şartları
Uzaktan eğitimile Anadolu Üniversitesi formasyon almak içim başvuru yapacak adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Adayların akademik ortalamaları en az 2.00 olmalıdır. Anadolu Üniversitesi ve diğer üniversitelerdeki son sınıf öğrencileri ile mezun olanlar başvuru yapabilirler. Öğrencilerin alttan en fazla 2 dersi olması halinde başvuruları kabul edilir. 

Kayıt olan öğrenciler için formasyon 2 dönemden oluşur. İlk dönem dersler uzaktan eğitim ile verilir ve devam zorunluluğu yoktur. İkinci dönem ise yüz yüze ders yapılır ve devam gerekir. Haftada sadece 2 gün ders yapılacaktır. Öğretmenlik stajı ise Eskişehir’de bulunan okullarda haftada bir ya da iki gün yapılacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
13 Yorum