1. HABERLER

  2. MEMUR ALIMI

  3. Anayasa Mahkemesi Yüksek Maaşlı Kamu Personeli Alımı Yapıyor
Anayasa Mahkemesi Yüksek Maaşlı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Anayasa Mahkemesi Yüksek Maaşlı Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı Ankara merkez adresine yerleştirilmek üzere yüksek maaşlı kamu personeli alımı ilanı yayımladı. AYM kamu personeli alımına başvuracaklardaki şartlar ve başvuru şekilleri anlatılmıştır.

A+A-

Anayasa Mahkemesi Başkanlığı Ankara merkeze yüksek maaşla kamu personeli alımı yayımladı. AYM kamu alımı başvuracaklar için şartlar ve başvuru şekilleri nasıl olacağı verilmiştir. Adaylar ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabileceklerdir. Kadro olarak 3 açıklanmıştır. Yazılım geliştirme uzmanı 1 kişi 19 bin TL maaş alacak ve Yazılım geliştirme uzmanı 2 kişi 12 bin TL maaş alacaktır.

Başvurular Şahsen Anayasa Mahkemesi Başkanlığına (Ahlatlıbel Mahallesi İncek Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bulvarı No: 4 Posta Kodu: 06805 Çankaya/ANKARA) yapılacaktır. Başvurular 16 Eylül 2019 tarihinde saat 17.00’de sona erecektir.

2018 veya 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) alınan KPSS P3 puanının %70’i (yüzde yetmiş) ile son beş yıl içinde İngilizce alanında yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen YDS dengi puanın %30’unun (yüzde otuz) toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre en yüksek puan alan adaydan başlanarak sözleşmeli bilişim personeli pozisyonunun 10 (on) katı aday, Başkanlık tarafından gerçekleştirilecek olan sözlü/uygulamalı sınava çağrılacaktır. KPSS P3 puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın KPSS P3 puanı 70 (yetmiş), yabancı dil puanı olmayan veya belge ibraz etmeyen adayın yabancı dil puanı 0 (sıfır) olarak değerlendirilecektir.

Yapılacak olan sözlü/uygulamalı sınav sonucunda oluşacak başarı sırasına göre sözleşmeli bilişim personeli istihdam edilecektir.

Üniversite olarak; Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olması isteniyor.

AYM kamu personeli alımı kılavuzu için tıklayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.