Ankara BB İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Ankara BB İtfaiye Eri Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Ankara iş ilanları dahilinde Resmi Gazeteden yayımlanan Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı için ilgili başvuru sürecinin sonuna gelindiği açıklandı. Son başvuru tarihi ve güncel başvuru kılavuzu haberimizde…

Temmuz 2020 kamu personeli alım ilanları yayımlandı. Söz konusu ilanlar dahilinde ilan edilen başvuru süreçlerinin sonuna geliniyor. Başvuru yapacak olan adayların başvuru kılavuzlarında yer alan tarihler içerisinde işlem yapması gerektiği açıklandı.

Ülke genelinde devam eden kamu personeli alımı, memur alımı, sürekli işçi alımı ve geçici işçi alımı ilanlarında her gün yenisi eklenmeye devam ediyor. Yayımlanan kamu personeli alımı dahilinde Ankara Büyükşehir Belediyesi istihdam ilanları da yer alıyor.

Ankara BB Personel Alımı

Başkent Ankara’da kamu hizmeti vermeye devam eden Büyükşehir Belediyesi tarafından farklı unvan ve kadrolarda yapılmaya devam edilen istihdam ilanlarında yer alan bilgilere göre; 3 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanan ilanların son başvuru tarihi yaklaştı.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Ankara BB tarafından yayımlanan güncel başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre; toplamda 300 kişilik olarak açılan kamu personeli alımı için işe alım unvanı olarak İtfaiye Eri alımı yapılacağı beyan edildi.

Başvuru Süreci

3 Temmuz 2020 tarihinde hem Resmi Gazeteden hem de Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet adresinden ilan edilen Ankara BB İtfaiye Eri alımı için duyurulan son başvuru tarihi 10 Temmuz 2020 olarak beyan edilmiştir. 

Ankara Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'nda kurulan işe alım istihdam başvuru masalarından şahsen yapılacak olan başvuruların haricinde ve 10 Temmuz 2020 tarihinden sonraki bir tarihte yapılan başvuru işlemleri geçersiz olacaktır.

Başvuru Şartları

Ankara Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı için başvuru yapacak olan adayların itfaiye bölümünden mezun olan adayların başvurularının geçerli olacağı ilan edilirken; söz konusu işe alımlar için “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” veya ‘Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” alanlarından mesleki mezuniyete sahip olan adayların başvurularının tercih edileceği açıklandı.

Toplamda 300 kişi için açılan kontenjanların 100 kişilik kontenjanı lise mezunlarına ayrılmış olup adayların KPSS 55 puan şartını sağlamaları gerekmektedir. ayrıca 200 kişilik kontenjan ise önlisans mezunlarına KPSS 60 puan şartı ile sunulmaktadır.

ankara-itfaiye-eri.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.