Ankara Belediyesi liyakate göre 300 itfaiye eri alım başvuruları

Ankara Belediyesi liyakate göre 300 itfaiye eri alım başvuruları

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan kamu personeli istihdam ilanında yer alan bilgilere göre liyakat esasına göre itfaiye eri alımı için başvuru sürecinin başladığı ilan edildi. İşte yapılan duyuru ve detaylar…

Yurt genelinde devam eden kamu personeli alımı, sürekli işçi alımı, geçici işçi alımı ve memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ederken; kamu hizmeti vererek kariyer planlaması içerisinde olan vatandaşların da ilanları takip süreci devam ediyor.

Ankara İş İlanları

Başkent Ankara dahilinde yapılacak olan istihdamların Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), Resmi Gazete ve ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı vasıtası ile yayımlandığı ilan edilmektedir. İlgili alımlara ait son istihdam duyurusu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanmıştır.

Ankara İtfaiye Eri Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde yapılacağı açıklanan kamu personeli alımları için liyakat esasına göre itfaiye eri alımı için başvuru sürecinin başladığı ilan edilmektedir. Söz konusu alımların başvuru sürecine dair bilgilendirmelerin yer aldığı duyuru belediye resmi internet platformlarından duyurulmaktadır.

Eğitim Şartı

Ankara BB Başkanı Mansur Yavaş tarafından verilen talimatın ardından belediye personel alımları için liyakat şartlarının öncelenmesine icazet verilmiş olup; yapılacak olan itfaiye eri alımı için itfaiye bölümünden mezun olan adayların kabul edileceği ve eğitimleri ile meslek sahibi olacak belediye personel istihdamı projesinin devam edeceği beyan edildi.

Ayrıca söz konusu alımlar için verilen beyanatlara göre talep edilen bir diğer şart ise; “İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği” veya ‘Sivil Savunma ve İtfaiyecilik” alanlarından mezun olmak şeklinde duyuruldu.

300 İtfaiye Eri Alımı Başvuru Süreci 

Toplamda İtfaiye Eri alımları için 300 kişilik kontenjan açıldığı ilan edilirken; söz konusu alımlar için adayların şuan için aktif olan başvuru merkezlerine ilgili başvurularını teslim etmeleri gerekmektedir. 300 İtfaiye Eri alımı başvuruları en geç 10 Temmuz 2020 tarihi mesai saatleri içerisinde Atatürk Spor ve Sergi Sarayı'nda kurulan başvuru masalarına şahsen olarak yapılacaktır.

Başvuru sonuçları 16 Temmuz 2020 tarihinde belediye resmi internet adresinden ilan edilecektir. Kontenjanların 100 tanesi lise mezunu olarak KPSS 55 puan talebi ile kabul edilecek olup; 200 kişilik kontenjan ise KPSS 60 taban puan ile önlisans mezunları arasından yapılacaktır.

Benzer Haberler

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum