Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiyeci Alımı İle Takdir Topladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi 300 İtfaiyeci Alımı İle Takdir Topladı

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 300 itfaiye eri alımında sadece itfaiyecilik eğitimi alanlara hak tanındı. İtfaiyeci alımı diğer kamu alımlarına bir örnek teşkil ediyor.

Liyakate Uygun Alım Yapılıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan 300 personel alımı için lisede itfaiyecilik ve yangın güvenliği alanından mezunlar ile önlisans itfaiyecilik, yangın güvenliği ile sivil savunma ve itfaiyecilik alanlarından mezun olanlara başvuru hakkı tanınmıştır. Diğer bölümlerden mezun olanlar başvuramayacaktır. Başvuracaklar için sayfa sonuna şartlar ve adres ilave edilmiştir.

Yapılan alımda yalnızca itfaiyecilik alanında eğitim alan nitelikli personellere başvuru hakkı tanınmıştır. Böylece liyakate uygun olarak alım yapılmaktadır. Diğer kurumlar tarafından açılan ilanlarda pek çok bölüm mezununa başvuru imkanı tanınmaktadır. Lise, lisans ya da ön lisans mezunu olmak gibi genel bir şart konulmaktadır. İşte bu şart itfaiyecilik mezunu olanlar için haksızlık oluşturuyor. İşte Ankara Belediyesi bu durumu göz ardı etmedi ve ilanı buna göre yayınladı.

Diğer Kurumlar Örnek Almalı

Ankara Büyükşehir Belediyesinin yaptığı itfaiye eri alımı diğer tüm kurumlara ve tüm personel alımlarına örnek olmalıdır. Böylece her mezun kendi alanında ve tahsilini yaptığı işte çalışma fırsatı yakalayacaktır. İşi ehline bırakan, liyakate uygun olan bu alımlar ile kamuda daha verimli bir çalışma ortamı sağlanacaktır.

Liyakate uygun alımların bir diğer şartı ise mülakat yapılmamasıdır. Kurumlar adayların başarılarını objektif olarak ölçmelidir. Alımları da objektif olarak yaparak mezunların hak ettiği yerde olmasına fırsat tanınacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı itfaiyeci alım haberi içerisinde detaylar sunulmuştur.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum