AÖF 2020 Diplomaları Çıktı! Diploma Nasıl Alınacak

AÖF 2020 Diplomaları Çıktı! Diploma Nasıl Alınacak

Anadolu Üniversitesi (AÖF) diplomaları çıktı. Adaylar için diploma sorgulama ekranı sayfa sonunda verildi. Diploma almaya hak kazanmış adaylar nasıl ve nereden alacak. Stajı bulunan öğrenciler diploma alabilecek mi?

AÖF 2020 diplomaları gelen bilgilere göre bürolara ulaşmıştır. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi tarafından 11 Temmuz 2020 tarihinde açıklanan sınav sonuçları ile adaylar diplomalarını beklemeye başladı.

AÖF kanadında resmi açıklama henüz yok ancak sitemizin edindiği bilgiye göre AÖF Diplomaları AÖF bürolarına ulaştı. Adaylar bağlı oldukları Açıköğretim bürolarına giderek diplomalarını alabilecek. Diploma almak isteyen adayların öncelikle kendi bürolarından telefon ile bilgi almaları gereklidir.

Adaylar diplomalarını nasıl alacak. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bahar dönemi final sınavı 24 Haziran - 8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Final sınavlarından geçerli notları almayı başaran öğrenciler, diplomalarını almak için araştırmalarını sürdürüyor.

AÖF 2019 – 2020 yılı mezun diplomalarının ne zaman verileceğine dair Anadolu Açıköğretim Fakültesi'nden henüz cevap gelmedi. Geçmiş yıllarda mezuniyetlerle ilgili açıklamalar yapan Anadolu Üniversitesi Yetkilileri şunları söylemişti;

2020 AÖF Diploması Sınavlar Açıklandıktan 20 Gün Sonra

"Diplomalar, dönem sonu sınavı sonuçları İnternetten açıklandıktan sonra 20 gün içinde hazırlanarak mezunlarımıza verilmek üzere bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderilmektedir. Ancak staj yükümlülüğü bulunan öğrenciler stajlarını tamamladıklarını belgeledikten veya laboratuvar uygulama dersi bulunan öğrenciler laboratuvar uygulama dersini tamamladıktan sonra diplomalarını alabilirler."

2020 Aöf Diploması Nasıl Alınacak, Diploma Kargoyla Gönderilecek Mi?
Mezun olan öğrencilerin merak ettiği bir diğer konuda "AÖF 2020 mezuniyet diploması nasıl alınacak, AÖF diplomaları kargoyla gönderecek mi" soruları olmuştu. Geçtiğimiz dönemler için AÖF konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştı;
"Mezunlarımız bağlı oldukları AÖF bürosuna özel kimlik ve öğrenci kimlik/tanıtım kartlarıyla kendileri veya yasal vekilleri başvurarak imza karşılığında diplomalarını alabilirler. Bunların dışında hiç kimseye diploma verilmez. Diplomalar öğrencinin adresine veya istediği resmî kurumlara posta veya kargo ile gönderilmez. AÖF büroları arasında diploma gönderme işlemi yapılmaz.

Fakülteye öğretim gideri ve öğrenim ücreti/öğrenci katkı payı borcu olan öğrencilerin diplomaları borçlarını ödemedikçe verilmemektedir. Mezunlarımız diplomasını teslim almadan önce üzerindeki bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmelidir.

Mezuniyet tarihinden sonra kimlik bilgilerinde mahkeme kararı ile değişiklik olması hâlinde (evlenme ve boşanma hariç) yeni kimlik bilgilerine göre diploma düzenlenmektedir.

Geçiçi Mezuniyet Belgesi Verilmez

Mezunlarımıza diploma haricinde geçici mezuniyet belgesi, öğrenim belgesi, yazı gibi mezuniyeti belirten belge verilmemektedir."

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum