AÖF Dersleri ve Ders Programlarında Değişiklik Yapıldı

AÖF Dersleri ve Ders Programlarında Değişiklik Yapıldı

Açıköğretim Fakültesi ders programı güncellenerek 2018-2019 eğitim-öğretim yılında verilecek olan AÖF dersleri değiştirildi.

AÖF’de Güncelleme Yapıldı
Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama ile 2018-2019 eğitim öğretim döneminde yer alacak olan derslerin güncellendiği açıklandı. Yayınlanan duyuruya göre 17 lisans ve 12 önlisans bölümünden olmak üzere toplamda 300’e yakın derste değişiklik yapıldı. Bazı açık öğretim fakültelerinde verilen dersler kaldırılırken, bazıları ise değiştirildi ya da yeni ders eklemeleri yapıldı. 

Yapılan değişikliğin amacının derslerin güncel konuları içermesini sağlamak ve akademik yeterlilik seviyesini yükseltmek olduğu açıklandı. Bu amaca uygun olacak şekilde ders programları yeniden düzenlendi, ders içerikleri gözden geçirildi. Tüm derslerde kullanılan materyallerin, ders içeriklerinin en güncel bilgilere sahip olacak şekilde yeniden düzenlenmesi hedeflendi. 

Yapılan Değişiklikler Tüm Öğrencileri Kapsayacak
AÖF ders içerikleri ve ders programlarında yapılan güncelleme 2018-2019 eğitim öğretim dönemi başlamadan hayata geçirildi. Bu değişiklikler mevcut açık öğretim fakültesi öğrencileri ve yeni kayıt olacakları kapsayacak. Güz dönemi kayıt yenileme işlemleri 24 Eylül-5 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Öğrenciler güncel derslere seçimlerini yapacak.

AÖF ÖSYS yeni kayıt olacak öğrenciler 03-10 Eylül tarihleri arasında, ikinci üniversite olarak AÖF kaydı yapacak olanlar 11-21 Eylül tarihlerinde ve yatay geçiş yapacaklar 19-21 Eylül tarihlerinde başvuru yapacaklardır. mazeretli kayıtlar ise sürenin bittiği ilk gün alınacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum