1. HABERLER

  2. HABER

  3. AÖF Önemli Duyuru 2 Üniversite Birden Okunulabilir
AÖF Önemli Duyuru 2 Üniversite Birden Okunulabilir

AÖF Önemli Duyuru 2 Üniversite Birden Okunulabilir

Anadolu Üniversitesi Açık öğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı İkinci Üniversite İnternet Başvuru ve Kayıt Duyurusu 22 Ağustos 2017 de yayınladı. Başvuracak adayların belirtilen tarihler arasında başvuru yapmaları gerekmektedir.

A+A-

Açık Öğretim İkinci Üniversiteye Başvuracak adaylar internetten başvuru yapabilirler. Başvuracaklar kendi okul bölümlerini veya mezun oldukları okul bölümlerini tercih edemeyeceklerdir. Buna göre adaylar kayıt sırasında sorun yaşamamaları için bu konulara dikkat etmeleri gerekmektedir.

AÖF yapılan açıklamada Adaylar okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak şartı ile 2017/2018 Öğretim Yılı İkinci Üniversite kapsamında, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezi Açık öğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrencilerin, açık öğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelere İnternetten başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.

Lisans eğitimi alanlar lisans veya önlisans programlarına, Önlisans eğitimi alanlar önlisans programlarına başvurarak kayıt yaptırabilirler. Açık öğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerde yabancı dil ile öğretim yapılan programlara kayıt yaptıracak adayların Açık öğretim Sistemi Yabancı Dille Öğretim Yapan Programların Yabancı Dil Yeterlik Sınavı Uygulama Esaslarındaki koşullardan birini sağlamaları gerekmektedir.

Başvurular için 05 Eylül 2017 Salı günü 09:00 da başlayacak olup 18 Eylül 2017 Pazartesi saat 17:00 da bitecektir. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir. Adaylar,  İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilirler.

Adaylar 05 - 16 Eylül 2017 tarihleri arasında illerde bulunan Açık öğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştireceklerdir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar.

18 Eylül 2017 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilirler. 18 Eylül 2017 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.